KRRiT wydała oświadczenie w sprawie TV Trwam (wideo)

Działając zgodnie z przepisami ustaw: o radiofonii i telewizji oraz wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała 27 grudnia 2012 roku cztery ogłoszenia w sprawie możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy w sygnale multipleksu pierwszego programów o charakterze społeczno-religijnym, filmowym, edukacyjno-poznawczym, dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Konkurs ma charakter otwarty, a termin składania wniosków upływa 25 lutego 2013 roku. KRRiT liczy na uzyskanie wielu ciekawych ofert spełniających warunki konkursu, spośród których w oparciu o kryteria prawne i zgodnie z przepisami zostaną wybrane najlepsze zgłoszenia w każdym z czterech wyżej wymienionych postępowań.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpoczynając przygotowania do uzupełnienia oferty programowej w multipleksie pierwszym przeprowadziła w ubiegłym roku konsultacje społeczne. W zaproszeniu do konsultacji KRRiT podkreśliła, iż otrzymała wiele listów wyrażających potrzebę umieszczenia w naziemnej telewizji cyfrowej programu religijnego.

We wnioskach z konsultacji KRRiT poinformowała, iż większość stanowisk wskazała na potrzebę umieszczenia TV Trwam w ofercie MUX-1.

Z uwagi na zainteresowanie Konferencji Episkopatu Polski udziałem TV Trwam w procesie koncesyjnym na naziemne nadawanie cyfrowe sygnału telewizyjnego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji kilkakrotnie przekazywała pisemne informacje Księżom Biskupom oraz była zapraszana na spotkania m.in. odbywające się na forum Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu.

KRRiT gotowa jest nadal wyjaśniać wszystkie wątpliwości lecz w sposób i w zakresie, który nie naruszy zasad konkursu.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podkreśla, iż wszelkie jej działania są prowadzone według ściśle określonej procedury administracyjnej, którą wyznaczają wskazane powyżej ustawy oraz Kodeks Postępowania Administracyjnego. Przestrzeganie procedur i prawnie określonych kryteriów jest podstawowym standardem wszystkich postępowań prowadzonych przez KRRiT.

Oświadczenie Przewodniczącego KRRiT

Wcześniej przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, odniósł się również do zarzutów stawianych przez prezesa Fundacji Lux Veritatis Tadeusza Rydzyka oraz arcybiskupa Leszka Sławoja Głódzia.

Źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/Fundacja Lux Veritatis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *