„Krwawa szkoła” w styczniu na kanale National Geographic

Sześcioodcinkowa seria „Krwawa szkoła” pokazuje często niezwykle niebezpieczną codzienność amerykańskich żołnierzy. Zobaczymy nigdy wcześniej niepublikowane materiały z walk, nagrane przez samych żołnierzy, a także inne wyjątkowe zdjęcia z misji i wiele przejmujących opowieści o tym, czym jest służba wojskowa. Widzowie będą mogli przekonać się, jak wygląda prawdziwe życie w okopach.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Ta produkcja jest jak kolejka górska – w każdym odcinku wraz z amerykańskimi żołnierzami przeżywać będziemy momenty chwały i dramaty. Zobaczymy ich łzy szczęścia i rozpaczy. Wszystko to w materiałach nagrywanych podczas niebezpiecznych akcji, przez samych żołnierzy. Tu każdy ma świadomość, że za chwilę może zginąć. Każdy też widział śmierć kogoś bliskiego, z kim chwilę wcześniej być może rozmawiał, śmiał się albo jadł obiad. Opowieści żołnierzy, którzy przeżyli traumę na polu walki są pełne emocji i chwytają za serce. W serii „Krwawa szkoła” usłyszymy prawdziwe historie opowiedziane przez tych, którzy znaleźli się w samym centrum wydarzeń. Często też sami poczujemy się jak uczestnicy akcji wojskowych, za sprawą unikatowych nagrań prosto z pola działań.

Będziemy m.in. towarzyszyć spadochroniarzom z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA podczas szturmu na pozycje talibów w afgańskiej prowincji Ghazni, który miał miejsce w 2012 roku. Mrożące krew w żyłach sceny zakradania się do kryjówki terrorystów nazywanych przez wielu „duchami” i zakończona sukcesem ryzykowna akcja mogłyby się stać kanwą thrillera. Poznamy jednak ludzi, którzy przeżyli tę akcję naprawdę. Weźmiemy także udział w dramatycznych misjach wojskowego personelu medycznego. Będziemy m.in. uczestniczyć w lądowaniu śmigłowcem na polu minowym, by zabrać z niego rannych. Zobaczymy, jak wspólne akcje jednoczą żołnierzy, którzy są przecież tylko ludźmi i nie zawsze pałają do siebie sympatią. Gdy w grę wchodzi wspólna walka o życie, nie ma sympatii i antypatii – wszyscy stają się jedną rodziną.

„Krwawa szkoła” – premiery w piątki od 18 stycznia o godz. 23:00 na kanale National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *