„Kryminalistycy w Nowej Zelandii” na CBS Reality

Jeśli jesteście fanami kryminałów i kryminalistyki spod znaku „CSI”, to nowy serial na antenie CBS Reality z pewnością sprawi, że wstrzymacie oddech i będziecie siedzieć jak na szpilkach. W programie to eksperci kryminalistyki i policjanci są głównymi bohaterami, nauka ich tajną bronią, a gospodarz serii przewodnikiem po świecie zbrodni.

Sprawdź godziny emisji audycji „Kryminalistycy w Nowej Zelandii” w PROGRAMIE TV

„Kryminalistycy w Nowej Zelandii” to oparta na faktach, zaawansowana technologicznie i dramatyczna opowieść o zbrodniach, do których doszło w ciągu ostatniej dekady w Nowej Zelandii. Przedstawione sprawy zostały rozwiązane dzięki połączeniu przemyślanego i kreatywnego śledztwa z wykorzystaniem kryminalistyki, w tym analizy śladów krwawych i kryminalistycznych, badania DNA, kryminalistyki cyfrowej, toksykologii, entomologii i najnowszych zdobyczy technologicznych. Choć każdy odcinek opowiada o zabójstwie, nie skupia się na drastycznych szczegółach, ale na złożoności przestępstwa, sprycie sprawców i wadze ekspertyzy kryminalistycznej.

Występujący w serii eksperci udowadniają, że każda analiza kryminalistyczna musi być wyjątkowo drobiazgowa. Ogromne znaczenie mają badania DNA, śladów krwawych czy balistyka. Jednak do rozwiązania sprawy mogą przyczynić się także dane na temat pogody, cieków wodnych i innych czynników wpływających na rozkład zwłok. Dzięki programowi możemy zrozumieć rolę, jaką odgrywają naukowcy w prowadzeniu dochodzenia w sprawie morderstw i doprowadzeniu przestępców przed oblicze sprawiedliwości.

Kiedyś myślałem, że wszystko sprowadza się do lupy i pracy detektywistycznej, która oczywiście nadal jest głównym elementem prowadzenia dochodzenia. Jednak to kryminalistyka jest obecnie nieodłącznym ogniwem w rozwiązywaniu spraw kryminalnych – mówi Simon Morton, gospodarz programu. – Myślę, że widzowie oglądający serial będą mogli docenić osoby zajmujące się szeroką gamą dziedzin, które nazywamy kryminalistyką. Obejmuje ona wszystko, od biologii, entomologii, chemii, mikrobiologii po technologię narzędzi, procesy produkcyjne i wiele innych. Mam nadzieję, że program zbuduje świadomość tego, jak bardzo jest ona zróżnicowana i istotna w kontekście uchwycenia sprawcy zbrodni – dodaje.

Sprawdź ofertę kanału CBS Reality  w PROGRAMIE TV

Na premierowy odcinek serii „Kryminalistycy w Nowej Zelandii” zapraszamy w poniedziałek 19 kwietnia o 22:00. Nowe odcinki w dni powszednie (do 30 kwietnia) o 22:00 na kanale CBS Reality.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *