Krzysztof Wyrzykowski dołączył do Polsatu Sport

Gorący transfer komentatorski na starcie sezonu zimowego. Jeden z najbardziej doświadczonych i popularnych polskich sprawozdawców sportowych – Krzysztof Wyrzykowski – dołączył do redakcji Polsatu Sport, w której będzie komentował zawody biathlonowe i kolarskie.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Sport w PROGRAMIE TV

Telewizja Polsat rozpoczęła transmisje zawodów biathlonowych w 2014 roku i od tamtej pory konsekwentnie promuje tę dyscyplinę w Polsce. Oprócz Pucharu Świata w sportowych kanałach Polsatu goszczą też Mistrzostwa Świata i Europy, imprezy młodzieżowe oraz zawody biathlonowe w sezonie letnim.

W ostatnich latach bardzo zainwestowaliśmy w biathlonowy Puchar Świata oraz Mistrzostwa Świata i Europy. Dzięki temu doszło do transferu Krzysztofa Wyrzykowskiego, ale tak naprawdę był on na naszym celowniku już od dawna. Podstawą tej współpracy jest chęć obydwu stron. Jesteśmy otwarci na każdą aktywność Pana Krzysztofa, zarówno przed mikrofonem, kamerą jak i na łamach portalu Polsatsport.pl. To zaszczyt gościć takiego dziennikarza w naszej redakcji – powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat

W sezonie 2014/2015 widzowie Polsatu Sport byli świadkami zdobycia przez Weronikę Nowakowską srebrnego i brązowego medalu Mistrzostw Świata w Kontiolahti. W 2018 roku Nowakowska zasiliła skład komentatorski Telewizji Polsat, a już w sobotę 30 listopada o 13:10 w Polsacie Sport Extra obok niej przy mikrofonie zadebiutuje Krzysztof Wyrzykowski.

Bardzo się cieszę, że dołączyłem do redakcji Polsatu Sport. Jestem pełen optymizmu na myśl o dzieleniu kabiny komentatorskiej z Weroniką Nowakowską oraz Marcinem Murasem. Przed nami dużo pracy. W trwającym cztery miesiące sezonie biathlonowym transmisji jest naprawdę wiele i czasu antenowego dla nikogo nie zabraknie – ocenił Krzysztof Wyrzykowski, komentator Polsatu Sport

Krzysztof Wyrzykowski z mediami związany jest od 1971 roku. Karierę zaczął w Telewizji Polskiej. W latach 80. wyjechał do Francji, gdzie pracował w dzienniku sportowym L’Equipe. Na co dzień mieszka w Paryżu, co nie przeszkodziło mu w stworzeniu z Tomaszem Jarońskim popularnego duetu, który w ostatnich latach komentował zawody biathlonowe i kolarskie dla Eurosportu.

Z Tomaszem Jarońskim stworzyliśmy bardzo specyficzny styl komentarza. To działo się spontanicznie i w Polsacie Sport nie będę za wszelką cenę dążył do naśladownictwa. Z pewnością wprowadzę do swojej pracy coś nowego. W biathlonie coraz większą rolę odgrywają Francuzi, a to mój naturalny kierunek zainteresowań. Będę więc serwował różnego rodzaju ciekawostki związane z Francją oraz dbał o edukację widzów na przykład w zakresie poprawnej wymowy nazwisk sportowców – podsumował Krzysztof Wyrzykowski.

Oprócz zawodów biathlonowych Krzysztof Wyrzykowski będzie komentował w Polsacie Sport także kolarstwo. Od wielu lat stacja pokazuje między innymi Tour de Romandie, Tour de Suisse oraz kolarskie klasyki.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *