Krzysztof Zalewski w Czwórce

W sobotę, 30 listopada, w „Ministerstwie Dźwięku” na antenie radiowej Czwórki wystąpi Krzysztof Zalewski z materiałem promującym jego najnowszą płytę „Zelig”. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.

Krzysztof Zalewski „Zalef”, multiinstrumentalista, autor i kompozytor, uważany jest za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. W 2003 roku, w wieku 19 lat, wygrał drugą edycję polskiego Idola. Rok później, na mocy wygranego kontraktu, wydał debiutancki album zatytułowany „Pistolet”. Od tamtej pory wokalista cały czas był na scenie, szlifował warsztat i zdobywał doświadczenie. Grał wspólnie z Katarzyną Nosowską, zespołami: Hey, Muchy oraz współtworzył jazzowo-eksperymentalną grupę Japoto.

Jego nowa płyta zatytułowana „Zelig”, której patronuje radiowa Czwórka, ukazała się w połowie listopada br. Krążek zawiera 10 piosenek utrzymanych w klimacie Bowie/Eno. Album jest swego rodzaju pamiętnikiem artysty z ostatniej dekady. Mimo że materiał oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej, to przez wzgląd na skrajnie różne inspiracje, nie można go zaszufladkować. Jak brzmią nowe kawałki „Zalefa”, będzie można się przekonać słuchając jego występu w Czwórce.

Program 4 zaprasza do słuchania koncertu w najbliższą sobotę o godzinie 18:00. Więcej informacji na stronie: http://www.polskieradio.pl/10,czworka/976,koncerty

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *