TVP Regionalna zmienia ramówkę od 1 grudnia

Od 1 grudnia TVP Regionalna będzie nadawać program całą dobę. Dotychczas był emitowany do około godziny 0:40. Antena zmienia również ramówkę. Swoim widzom proponuje kilka nowych audycji oraz dogodniejsze pory oglądania ich ulubionych programów. Wśród nowości znajdzie się interaktywny program poradnikowy „Zapraszamy na kawę”, cotygodniowy program kulinarny „Rączka gotuje”, a także stałe pasmo kulinarne, emitowane przed południem w dni powszednie. Kilka pozycji zmieniło porę nadawania.

„Zapraszamy na kawę” – nowość
Studyjny, interaktywny program poradnikowy. To odpowiedź na duże zainteresowanie widzów tematami poruszanymi w programach reporterskich „Raport z Polski” oraz „Telekurier”. Przedstawione tam przypadki, zaobserwowane w różnych regionach Polski, staną się przyczynkiem do poszukiwania najlepszych rozwiązań konkretnych problemów. W studio gościć będą przedstawiciele ZUS, NFZ, KRUS, agencji rządowych, organizacji pożytku publicznego, itp. Będą wyjaśniać widzom, w jaki sposób można tego typu problemy rozwiązywać. Widzowie od razu będą mogli skonsultować swoje wątpliwości z ekspertami i gośćmi w studio – dzięki dyżurom telefonicznym. W kolejnych wejściach specjaliści odniosą się do kwestii poruszanych przez widzów w rozmowach telefonicznych lub mailach. W ramach programu planowane są łączenia z reporterami z Oddziałów Terenowych – autorami wykorzystywanych materiałów filmowych – komentującymi poruszane tematy.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 10:00, 10:35, 11:00, 12:35, 13:20, 14:30 i 15:55

„Rączka gotuje” – nowość
Cotygodniowy program kulinarny, w którym Remigiusz Rączka znany i lubiany śląski kucharz prezentuje przepisy z kuchni śląskiej w tradycyjnych oraz nowych wersjach. Pokaże też jak przyrządzić zapomniane regionalne przysmaki. Wszystko to okraszone dużą porcją dobrego humoru i „śląskiej godki” w wykonaniu bohatera i jego gości. Piosenkę do programu skomponował znany śląski kompozytor Marcin Kindala a wykonał Grzegorz Poloczek – śląski artysta kabaretowy.
Emisja: sobota, godzina 12:00

Stałe pasmo kulinarne – nowość
„Klimaty i smaki” oraz „Nożem i widelcem” – programy dla miłośników gotowania, kulinariów oraz kuchni regionalnej. Najlepsi szefowie kuchni podzielą się swoją wiedzą, podpowiedzą nowe przepisy i zaskoczą fantazją.

Od 1 grudnia pasma własne oddziałów emitowane są w godzinach:
poniedziałek-piątek: 7:30-8:00, 17:30-21:00 i 22:00-22:30;
sobota-niedziela: 10:00-11:00, 17:30-21:00 i 22:00-23:00.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *