Krzysztof Zalewski z autorskim programem muzycznym w radiowej Trójce

26 stycznia w ramówce Programu 3 Polskiego Radia pojawi się nowa audycja „Zalef Zgiełku” Krzysztofa Zalewskiego. Lubiany nie tylko przez słuchaczy Trójki muzyk i wokalista zastąpi w nocnym, piątkowym pasmie Monikę Brodkę, która po prawie półtora roku kończy współpracę ze stacją z Myśliwieckiej 3/5/7.

Przypomnijmy – począwszy od września 2016 roku ta znakomita wokalistka prowadziła w piątkowe noce swoją autorską audycję „Lamenty i odmęty”. Ale już w najbliższy piątek 19 stycznia o godz. 22.05 Monika Brodka pożegna się ze słuchaczami i przekaże oficjalnie, „na antenie”, radiowy mikrofon Krzysztofowi Zalewskiemu, który w ten sposób zadebiutuje jako dziennikarz muzyczny. Pierwszy „samodzielny” odcinek jego cyklu już w kolejny piątek 26 stycznia.

Wychowywałem się na Trójce i dorastałem z nią, dlatego niezmiernie mi miło, że będę mógł przez godzinę, co tydzień, zawładnąć trójkowymi falami i zostać, choć na chwilę, władcą eteru – mówi Krzysztof Zalewski. – W audycji „ZALEF ZGIEŁKU” prezentować będę słuchaczom muzykę bliską mojemu sercu, czyli obracać się będziemy głównie w obrębie rocka (we wszelkich jego odmianach), z domieszką folku i techno. Liczę też, że te radiowe spotkania będą dla mnie świetną okazją do poszukiwań nieznanych mi jeszcze brzmień i poszerzania muzycznego spektrum – dodaje wokalista, który postanowił nadać swojemu muzycznemu cyklowi oryginalny, autorski wymiar.

Żeby audycję usystematyzować i dookreślić – każdemu jej wydaniu przewodzić będzie słowo-klucz, koniecznie na literę „z”. Stąd też będzie coś o zmianach, zezwierzęceniu, zazdrości, zemście, zniewoleniu, zakłamaniu, zakochaniu a może nawet o… Zorro (Zorzrze?). Pozwolę też sobie od czasu do czasu zagrać coś na żywo. Zapraszam serdecznie w każdy piątek po 22.00 – kończy popularny „Zalef”.

Krzysztof Zalewski-Brejdygant (ur. 24 sierpnia 1984 w Lublinie) jest muzykiem, kompozytorem, wokalistą, autorem tekstów i multiinstrumentalistą. Laureat drugiej edycji programu „Idol” (2002/2003) debiutował w lokalnym zespole Loch Ness, później nagrywał jako Zalef (m.in. płyta „Pistolet” z 2004 r.). Współtworzył lub współpracował z zespołami: Nie-bo, Japoto i Muchy. Od kilku lat nagrywa z powodzeniem pod własnym imieniem i nazwiskiem. Ma na koncie albumy: „Zelig” (2013), „Złoto” (2016), a 26 stycznia ukaże się jego nowa płyta „Zalewski śpiewa Niemena”. Piosenki Zalewskiego wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca „Listy Przebojów Programu 3”. Jest również laureatem „Mateusza Trójki” w 2017 roku w kategorii „Muzyka Rozrywkowa – Wydarzenie”.

Pierwszy odcinek audycji „Zalef Zgiełku” na antenie Programu 3 w piątek 26 stycznia o godz. 22.05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *