TVP z prawami do mistrzostw Polski i mityngów lekkoatletycznych rozgrywanych w Polsce

Telewizja Polska zakupiła od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki prawa do pokazywania mistrzostw Polski i mityngów lekkoatletycznych rozgrywanych w naszym kraju. Umowa będzie obowiązywać do końca 2020 roku.

Śledź szczegóły w PROGRAMIE TV

Liczba wydarzeń lekkoatletycznych pokazywanych w antenach TVP w 2018 roku będzie nie mniejsza niż siedem. Stałymi wydarzeniami w każdym sezonie obowiązywania umowy będą: halowe i letnie mistrzostwa Polski oraz Memoriał Janusza Kusocińskiego. Co ważne, zawody zostaną pokazane nie tylko w TVP Sport, lecz także w antenie otwartej. Będzie je można śledzić również na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Pierwsze transmisje już za miesiąc, kiedy w dniach 17-18 lutego w Toruniu zostaną rozegrane halowe mistrzostwa Polski. Będzie je można zobaczyć w TVP3 i TVP Sport.

Umowa z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki wpisuje się w strategię Telewizji Polskiej. Chcemy transmitować zawody z udziałem reprezentantów naszego kraju zarówno w największych imprezach, jak i w najważniejszych mityngach w Polsce. To nasza misja, by pokazać ich rywalizację i wielkie sukcesy. Chcemy być obecni tam, gdzie polscy sportowcy z orzełkiem na piersi stają na podium i kiedy jest grany Mazurek Dąbrowskiego. Właśnie takich chwil życzę jak najwięcej Związkowi, a przede wszystkim kibicom, którzy za pośrednictwem Telewizji Polskiej będą mogli śledzić występy naszych lekkoatletów – powiedział Jacek Kurski, prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Nigdy wcześniej nasza dyscyplina nie była tak mocno obecna na antenach Telewizji Polskiej. Podpisana dziś umowa daje nam nowe możliwości. Dzięki obecności najważniejszych imprez w ogólnodostępnych kanałach TVP lekkoatletyka będzie mogła dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców. Sukcesy naszych zawodników w ostatnich latach przynosiły polskim kibicom wiele emocji. Jestem przekonany, że liczba śledzących transmisje z wydarzeń lekkoatletycznych w TVP będzie stale rosnąć. Ze swojej strony mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby poziom sportowy tych imprez był satysfakcjonujący – zapewnił Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Telewizja Polska transmitowała już istotne dla lekkiej atletyki wydarzenia krajowe. Na antenach TVP1, TVP2 i TVP Sport pokazane były takie mityngi jak Memoriał Kamili Skolimowskiej, Copernicus Cup, Pedro’s/Orlen Cup czy mistrzostwa Polski w hali i na otwartym stadionie.

Telewizja Polska posiada także prawa do europejskich imprez mistrzowskich (pakiet EA) – w sierpniu odbędą się choćby mistrzostwa Europy w Berlinie, a także do mityngów lekkoatletycznych IAAF (m.in. IAAF World Indoor Tour i IAAF World Challenges) i mistrzostw USA. W TVP zostaną także pokazane inne zawody rozgrywane w Polsce, których umowa z PZLA nie dotyczy: Copernicus Cup i Memoriał Skolimowskiej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *