„Księga Ksiąg” na antenie TVP ABC

W czwartek 6 kwietnia na antenie TVP ABC zadebiutuje światowej klasy produkcja dla dzieci „Księga Ksiąg”, zaprojektowana i stworzona przez nagrodzony Oskarem zespół animatorów.

Sprawdź ofertę kanału TVP ABC w PROGRAMIE TV

„Księga Ksiąg” to film animowany. Edukacja i jednocześnie rozrywka dla całej rodziny. Przekazuje dzieciom ponadczasowe pozytywne wartości chrześcijańskie. Przez ekscytujące, pełne odkryć, oparte na historiach Biblijnych przygody dwójki dzieci Krzysia oraz Oli i ich robota Gizmo, naucza o prawdach moralnych i udziela życiowych lekcji.

W pierwszym odcinku dzieci uczą się posłuszeństwa oraz tego, że każde zachowanie i postępowanie niesie za sobą określone konsekwencje. Krzyś był nieposłuszny swojemu tacie i bez pozwolenia prześlizgnął się do jego laboratorium, w którym niemal zniszczył najbardziej strzeżony projekt. „Księga Ksiąg” zabiera Krzysia, Olę i Gizmo w podróż. Dzieci i robot są świadkami buntu jednego z aniołów przeciwko Bogu. W konsekwencji nieposłuszny anioł został strącony z nieba i zamienił się w Szatana. W ogrodzie Eden Szatan przybiera postać węża i kusi Adama i Ewę, aby byli nieposłuszni Bogu. Krzyś, Ola i Gizmo oglądają destrukcję raju z powodu nieposłuszeństwa pierwszych ludzi. „Księga Ksiąg” przenosi dzieci z powrotem do domu, jednak zostawia ich z ważnym przesłaniem o Bożej miłości i przebaczeniu. Pomimo, że Profesor (tata Krzysia) jest rozczarowany nieposłuszeństwem syna, postanawia mu wybaczyć. Jednocześnie Krzyś zdaje sobie sprawę, że będzie musiał naprawić skutki swojego nieposłuszeństwa.

TVP ABC wyemituje 13 odcinków „Księgi Ksiąg” w reżyserii Bryanta P. Richardsona.

„Księga Ksiąg” w czwartek 6 kwietnia o godzinie 19:00 w TVP ABC.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *