Kulisy „Czasu honoru” w TVP Seriale

Jak udało się odtworzyć plenery zburzonej Warszawy? Czy aktorzy na planie posługiwali się prawdziwą amunicją? Które sceny kaskaderów były najtrudniejsze? Ile strojów z epoki – dla aktorów i statystów – przygotowali kostiumografowie? W jaki sposób fryzjerzy i charakteryzatorzy zadbali o wygląd bohaterów? Odpowiedzi na te pytania poznamy w reportażu „Czas honoru – Powstanie” – na planie serialu.

W niedzielę 7 września o godzinie 16:30, na antenie TVP Seriale, o kulisach powstawania serialu opowiedzą aktorzy, reżyser, scenarzystka, operatorzy, kostiumografka, charakteryzatorka i kaskaderzy.

Plan filmowy serialu „Czasu honoru – Powstanie” wyglądał imponująco: kilkudziesięciu kaskaderów, setki statystów, broń z czasów II wojny światowej, efekty pirotechniczne. Zdjęcia były realizowane na Dolnym Śląsku – w Świebodzicach i Walimiu – oraz w Warszawie. W zdjęciach uczestniczyli m.in.: Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny, Antoni Pawlicki, Jakub Wesołowski, Magdalena Różczka, Karolina Gorczyca, Olga Bołądź oraz nowe twarze serialu: Adam Fidusiewicz, Maciej Musiał, Weronika Humaj, a także finalistka programu „The Voice of Poland” Kasia Sawczuk. Autorami scenariusza są: Jarosław Sokół i Ewa Wencel. Serial reżyserował Jan Hryniak.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *