TVP Regionalna nadaje już rok

Od niewiele ponad 1% po starcie we wrześniu ubiegłego roku do 1,24% latem tego roku wzrosły udziały TVP Regionalnej – jedynej w Polsce telewizji nadającej regionalne programy w każdym z 16 województw. Udowadnia ona, że polskie regiony mają potencjał społeczny, kulturalny i obywatelski w niczym nie ustępujący Warszawie. A od tej jesieni zaakcentuje to zjawisko jeszcze mocniej.

Z całej oferty tej stacji programami cieszącymi się największą popularnością są lokalne serwisy informacyjne, przygotowywane przez Oddziały Terenowe TVP. Średnia oglądalność pasma 18:30-18:50 to ponad pół miliona widzów (528 tys. 97), co przekłada się na niemal 4,42% udział w rynku, a rekord ustanowiony został 31 lipca br. – 7,98%.

Dużym i rosnącym zainteresowaniem widzów (średnio 204 tys. widzów z udziałami na poziomie 1,36%, ale rekordowy wynik to aż 473 tys. widzów i ponad 3% udziałów – oba odnotowane w styczniu br.) cieszy się też Dziennik Regionów, nadawany codziennie o 21:15 ogólnopolski serwis informacyjny, przygotowywany przez reporterów z 16 Oddziałów TVP.

Równie atrakcyjną pozycją wieczornego pasma TVP Regionalna są programy publicystyczne: Echa Dnia i Echa Dnia Komentarze, które potrafią przyciągnąć nawet ponad 400 tys. widzów. Także przygotowywany w Szczecinie przez reporterów wszystkich Oddziałów TVP program informacyjny „Co niesie dzień” (od poniedziałku do piątku o 8:00, a w wakacje o 7:00) ma wysokie średnie udziały na poziomie: 1,56% (widownia 45 670).

TVP Regionalna to także reportaże i historie, których scenariusz pisze samo życie. Wśród nich rekordy bije Telekurier – przygotowywany w TVP Poznań znany i ceniony przez widzów program interwencyjny, który gromadzi średnią widownię na poziomie 172 tys. z udziałami 1,63%. Hitem anteny jest też program kulinarny „Rączka gotuje” przygotowywany przez TVP Katowice. Znany śląski kucharz, Remigiusz Rączka przyciągał co weekend przed telewizory ponad 100 tys. widzów (udziały 1,6%).

TVP Regionalna – telewizja poświęcona sprawom społecznym i obywatelskim z najbliższego otoczenia, oferująca lokalne serwisy informacyjne, pasjonujące reportaże, filmy dokumentalne oraz magazyny publicystyczne poświęcone konkretnemu regionowi Polski.

Na TVP Regionalna składa się 16 regionalnych anten: TVP Białystok, TVP Bydgoszcz, TVP Gdańsk, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Katowice, TVP Kielce, TVP Kraków, TVP Lublin, TVP Łódź, TVP Olsztyn, TVP Opole, TVP Poznań, TVP Rzeszów, TVP Szczecin, TVP Warszawa i TVP Wrocław.

Całodzienny program TVP Regionalna składa się z:
– pasm wspólnych – emisja programu ogólnopolskiego, w całym zasięgu technicznym stacji;
– pasm własnych ośrodków terenowych – poszczególne Oddziały emitują lokalnie własne programy informacyjne, publicystyczne i społeczne.

Pasma własne Oddziałów Terenowych emitowane są w godzinach:

Poniedziałek – piątek (4,5 godzin programu lokalnego):
– 7:30-8:00
– 17:30-21:00
– 22:00-22:30

Sobota i niedziela (5,5 godzin programu lokalnego):
– 10:00-11:00
– 17:30-21:00
– 22:00-23:00

W różnorodnej jesiennej ofercie TVP Regionalna nowymi programami będą m.in.: „Paragon” – magazyn konsumencki, „Łódź kreatywna” o wybitnych Łodzianach, „Małe miejsca – wielcy ludzie” – o wzorach zachowań obywatelskich, a także audycje poruszające kwestie mniejszości narodowych i etnicznych – „Kwartet wyszehradzki”, „Pomerania ethnica”, „Romska Akademia Mediów”.

TVP Regionalna w nowej ramówce proponuje jeszcze: „Pobaw się ze mną” – program dla rodziców, „Świat nie jest taki zły” i „Pod wspólnym niebem” poruszające problematykę niepełnosprawności i integracji oraz „Naturalnie tak” o ekologii. Ponadto antena podsumuje 10-lecie przystąpienia Polski do UE w programach poświęconych wykorzystaniu funduszy unijnych (np.: „Wokół ryb”), a widzom weekendowe proponuje pasmo filmów fabularnych, serial komediowy „Święta wojna” oraz telenowelę dokumentalną „Przedszkolandia”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *