Kultowy film „Cube” i więcej grozy w czerwcu w Stopklatce TV

Już 7 czerwca Stopklatka TV zaprezentuje „Cube”, który zdobył rzesze fanów na całym świecie, łącząc elementy grozy, science-fiction i abstrakcyjny, niedopowiedziany nastrój. Tydzień później widzowie zobaczą drugą część kultowego filmu. Zarówno „Cube”, jak i „Cube 2″ są emitowane w Stopklatce TV w ramach cyklu Straszne Piątki. Poza nimi w cyklu pojawią się również „Oczy Julii” i „Egzorcysta III”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

Policjant, złodziej, studentka matematyki, psycholog, architekt i młody mężczyzna chory na autyzm budzą się pewnego dnia w labiryncie pomieszczeń, połączonych ze sobą w sześcian. Każdy z sześciorga uwięzionych posiada umiejętności, które mogą okazać się pomocne w wyjściu z labiryntu. By przeżyć, muszą się jednak nauczyć współpracować, a każdy fałszywy krok grozi śmiercią. Oto punkt wyjścia kultowego wśród widzów na całym świecie filmu Vincenza Nataliego.

Choć aktorzy, w tym Nicole de Boer, spisali się na medal, to najbardziej niezwykłym elementem filmu jest sam sześcian, w którym toczy się jego akcja. Wymyślił go matematyk David W. Pravica w formie zewnętrznej i wewnętrznej bryły. Na potrzeby produkcji powstało tylko jedno pomieszczenie, którego każda ściana miała długość ponad 4 metrów. Kolor pomieszczenia był zmieniany poprzez wymianę paneli.

Kultowy „Cube” Stopklatka TV pokaże w piątek 7 czerwca o godz. 22:40.

Z kolei sequel filmu pod tytułem „Cube 2″, który widzowie Stopklatki TV zobaczą tydzień później, został wyreżyserowany przez Polaka Andrzeja Sekułę. Raz jeszcze grupa osób zostaje uwięziona w labiryncie sześcianów i zmuszona do ryzykowania życia, by wyjść z labiryntu i przetrwać.

W piątek 21 czerwca o godz. 22:20 stacja wyemituje hiszpański film grozy „Oczy Julii”. Pewnego dnia Julia zaczyna tracić wzrok – tak samo, jak jej zmarła niedawno niewidoma bliźniaczka. Kobieta wprowadza się do domu siostry, by zbadać okoliczności jej śmierci. Nie może jednak oprzeć się wrażeniu, że ktoś śledzi każdy jej krok. Ciemność i mrok coraz dokładniej oplatają Julię. Hiszpańskie kino grozy jest znane na całym świecie. „Oczy Julii” godnie je reprezentują, w stylowy, niepozbawiony nawiązań (m.in. do twórczości Hitchcocka) sposób przedstawiając bolesną opowieść.

Ostatnim filmem w czerwcowym cyklu Straszne Piątki będzie „Egzorcysta III”. Policjant Kinderman prowadzi śledztwo w sprawie serii tajemniczych zbrodni. Wszelkie poszlaki prowadzą go wprost do lokalnego szpitala psychiatrycznego. Czyżby jeden z pacjentów był opętany przez ducha straconego przed laty mordercy? Stopklatka TV wyemituje „Egzorcystę III” w piątek 28 czerwca o godz. 23:55.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *