Kultowy serial medyczny „Ostry dyżur” w Warner TV

W produkcję serialu „Ostry dyżur” zaangażowany był m.in. Steven Spielberg. Twórcy oczekiwali sukcesu, ale mało kto spodziewał się, że tytuł stanie się międzynarodowym fenomenem i podbije serca widzów pod każdą szerokością geograficzną. Teraz kultowa produkcja o losach lekarzy z Chicago powraca w Warner TV. Premiera 1 sezonu już w poniedziałek 18 kwietnia o 17:10.

Sprawdź godziny emisji serialu „Ostry dyżur” w PROGRAMIE TV

Pukanie do drzwi wybudza ze snu lekarza, który skrył się w pustej sali operacyjnej na długo wyczekiwaną drzemkę. Szpitalne tempo życia nie pozwoliło mu na odpoczynek, a pielęgniarka wyciąga niepocieszonego medyka do jego przyjaciela pediatry, który domaga się kroplówki po odwodnieniu… na kacu. Lekarz to doktor Mark Greene – specjalista medycyny ratunkowej i główny bohater serialu. Tą przewrotną sceną rozpoczyna się kultowa medyczna produkcja „Ostry dyżur”, gdzie sarkastyczny humor miesza się ze wzruszeniami i emocjami, które wywołuje śledzenie losów pacjentów.

W Marka Greene’a wcielił się Anthony Edwards. Ta postać była autorytetem dla innych medyków serialowego szpitala County General w Chicago, a rolę przyjaciela pediatry odgrywał George Clooney. Charakterne postaci „Ostrego dyżuru” mają kolorowe życie prywatne, pełne wzlotów i upadków, ale z równą pasją angażują się w sprawy pacjentów i walczą o ich zdrowie.

Połączenie motywów i wątków, które zagwarantowało międzynarodowy sukces produkcji, to efekt pomysłów Michaela Crichtona. Scenariusz pilotażowego odcinka wysyłał do studiów filmowych już w 1974 roku. Dzięki determinacji niezbędnej do zrealizowania medycznej produkcji, 20 lat później widzowie otrzymali pierwszy sezon, który podbił serca publiczności na całym świecie. Przed realizacją zdjęć do opowieści o lekarzach z Chicago Crichton współpracował ze Stevenem Spielbergiem.

Sprawdź ofertę kanału Warner TV w PROGRAMIE TV

W ramach flagowej „rozrywki bez końca” Warner TV zaprasza na seans kultowego medycznego serialu. Start emisji już w poniedziałek 18 kwietnia. Codziennie odbędzie się emisja dwóch nowych odcinków.

Źródło: WarnerMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *