„Od Stalina do Putina. Stulecie katów” – program specjalny na antenach TVP

We wtorek, 12 kwietnia o godz. 20.00, w przeddzień Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Centrum Kultury i Historii TVP zaprasza na specjalne wydanie programu „Co dalej?” – debatę zatytułowaną „Od Stalina do Putina. Stulecie katów”. W programie Piotr Gociek porozmawia z gośćmi o tym, co łączy obecną politykę Kremla z działaniami reżimu stalinowskiego. Debata będzie emitowana równocześnie na antenach TVP Historia, TVP Kultura i TVP Kultura 2, a powtórka programu o godz. 22:35 w TVP Polonia.

Sprawdź godziny emisji audycji „Co dalej” w PROGRAMIE TV

W kwietniu przypada 82. rocznica zbrodni katyńskiej, która nabiera nowego znaczenia w obliczu okrucieństw rosyjskich najeźdźców na Ukrainę. Również rosyjska propaganda, która neguje i przeinacza fakty, przypomina sowieckie kłamstwa i machinę dezinformacji. Zbombardowanie przez Rosjan cmentarza w Piatichatkach koło Charkowa, gdzie spoczywają prochy polskich oficerów zamordowanych w 1940 r. przez NKWD, stanowi kolejny mroczny symbol ostatnich tygodni trwającej wojny.

Tym wydarzeniom, a także porównaniu polityki Kremla do machiny stalinowskiego reżimu poświęcone będą rozmowy Piotra Goćka z ekspertami. Do rozmowy w programie zostali zaproszeni między innymi: prof. Włodzimierz Marciniak – politolog, sowietolog, były ambasador RP w Rosji, prof. Jarosław Hrycak – ukraiński historyk, oraz Marek Budzisz – historyk, ekspert ds. Rosji i postsowieckiego Wschodu. Będą też wypowiedzi między innymi Julii Tymoszenko, byłej premier Ukrainy oraz dr hab. Magdaleny Gawin – historyk, dyrektor Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego.

Sprawdź ofertę kanału TVP Historia w PROGRAMIE TV

Specjalne wydanie „Co dalej?” – „Od Stalina do Putina. Stulecie katów” we wtorek, 12 kwietnia o godz. 20:00 jednocześnie w TVP Historia, TVP Kultura oraz w kanale internetowym TVP Kultura 2; o godz. 22:35 powtórka programu w TVP Polonia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *