Kwiecień 2016 w kanałach FilmBox

Bruce Willis i Cybill Shepherd wreszcie konsumują swój związek, zagadka „Amerykańskiej zbrodni” zostaje rozwiązana, Woody Allen zostaje alfonsem, warszawscy licealiści bawią się nieco zbyt ostro, a największe gwiazdy ekranu spotykają się w sobotnie wieczory – tak w skrócie można opisać kwiecień na kanałach FilmBox.

W kwietniowe soboty w FilmBox zbierają się gwiazdy. W rozpoczynającym się 2 kwietnia cyklu „Gwiazdorskie soboty” nagromadzenie wielkich nazwisk rzeczywiście może robić wrażenie: na widzów czekają Ewan McGregor i Pierce Brosnan („Autor widmo” Romana Polańskiego), Rachel Weisz i Oscar Isaac („Agora” Alejandro Amenábara), Jennifer Connelly i Greg Kinnear („Bez miłości ani słowa” Josha Boone’a), Bruce Willis, Rosario Dawson i Josh Duhamel („Ogień zwalczaj ogniem”) oraz Robert De Niro, Sigourney Weaver i Cillian Murphy („Red lights”). Gwiazdorską obsadę mają też kwietniowe premiery w cyklu „Kobiece poniedziałki”. Roberta De Niro zobaczymy obok Moniki Bellucci w komedii romantycznej „Co kryje miłość”; Colin Firth w „Drugim życiu króla” spotyka zaś Emily Blunt, po czym razem porzucają wszystko i ruszają przed siebie starym mercedesem kabrio, by zacząć od nowa.

W kwietniu „Na wariackich papierach”, kultowy serial z Cybill Shepherd i Brucem Willisem, wkracza w trzeci sezon. Dlaczego to ważne? Bo wiszący w powietrzu romans głównych bohaterów wreszcie się zmaterializuje! Oprócz tego w kwietniu zobaczymy też ciekawe występy gościnne (Whoopi Goldberg i szalonego promotora bokserskiego Dona Kinga) oraz odcinki specjalne: musical do piosenki Billy Joela i adaptację szekspirowskiego „Poskromienia złośnicy”.

Oglądając „Casanovę po przejściach” można ulec wrażeniu, że to film Woody’ego Allena. Ta urocza komedia – kwietniowa premiera w FilmBox Premium – choć wyszła spod ręki Johna Turturro, rzeczywiście zachowuje lekkość, absurdalne poczucie humoru i specyficzne podejście do relacji damsko-męskich, charakterystyczne dla Allena. Mistrz występuje tu zresztą w jednej z głównych ról – obok samego Turturro oraz Sharon Stone, Sofii Vergary i Vanessy Paradis. „Casanova…” to historia dwóch nieudaczników, którzy postanawiają poprawić swoją sytuację finansową, oferując płatne usługi erotyczne bogatym paniom z nowojorskiej socjety. Problemy pojawiają się, kiedy początkujący żigolo zakochuje się w jednej z klientek, a jego przyjaciel-alfons podpada chasydzkiej policji obyczajowej…

W znacznie bardziej mroczny sposób miłość ingeruje w plany bohaterów „Obietnicy” Anny Kazejak (autorki świetnie przyjętych „Skrzydlatych świń”). Dwoje wielkomiejskich licealistów, których życie zdaje się składać z imprez, alkoholowo-narkotykowych eksperymentów i napędzanego mediami społecznościowymi seksu, nagle staje wobec prawdziwego uczucia, którego nie sposób zamknąć w facebookowym statusie – i które prowadzi do zbrodni.

Młodzi widzowie z pewnością zwrócą też uwagę na „Poczuj rytm” taneczny hit z Izą Miko, ikoną koreańskiego popu BoA i Derekiem Hough, znanym z amerykańskiej wersji „Tańca z gwiazdami”. Fabuła, luźno oparta na „Romeo i Julii”, jest tu oczywiście mniej ważna niż muzyka i akrobatyczne popisy taneczne, łączące stepowanie z hip-hopem.

W marcu rozpoczęła się w FilmBox Premium premierowa w Polsce emisja „American Crime”, poruszającego serialu ABC Studios z Felicity Huffman i Timothy Huttonem. We wtorek 5 kwietnia fani doczekają się finału pierwszego sezonu. Ta opowieść o skutkach okrutnej zbrodni dla mieszkańców kalifornijskiego miasta mniej co prawda skupia się na znalezieniu odpowiedzi na pytanie „kto zabił”, ale i tak podczas trzyodcinkowego maratonu widzów czeka sporo zaskoczeń i wstrząsających czasem zwrotów akcji.

FilmBox

„Autor widmo”
Emisja: sobota, 2 kwietnia, godzina 21:00

„Agora”
Emisja: sobota, 9 kwietnia, godzina 21:00

„Bez miłości ani słowa”
Emisja: sobota, 16 kwietnia, godzina 21:00

„Ogień zwalczaj ogniem”
Emisja: sobota, 23 kwietnia, godzina 21:00

„Red lights”
Emisja: sobota, 30 kwietnia, godzina 21:00

„Co kryje miłość”
Emisja: poniedziałek, 11 kwietnia, godzina 21:00

„Drugie życie króla”
Emisja: poniedziałek, 4 kwietnia, godzina 21:00

FilmBox Premium

„Casanova po przejściach”
Emisja: sobota, 16 kwietnia, godzina 21:00

„Obietnica”
Emisja: sobota, 2 kwietnia, godzina 21:00

„Poczuj rytm”
Emisja: sobota, 9 kwietnia, godzina 21:00

„American Crime” – FINAŁ
Emisja: wtorek, 5 kwietnia, godzina 21:00

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *