Nabożeństwo „Droga Miłosierdzia” w TVP3

W sobotę, 2 kwietnia 2016 roku o godzinie 21:30, TVP3 będzie transmitować wyjątkowe wydarzenie. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, po raz pierwszy na świecie, odprawiona zostanie „Droga Miłosierdzia” – spotkanie w blasku wiary. Nabożeństwo powstało z inspiracji ks. Franciszka Ślusarczyka, rektora łagiewnickiego sanktuarium.

Nabożeństwo „Droga Miłosierdzia” składać się będzie z trzech części podzielonych na stacje. Pierwsza część nabożeństwa dotyczy spotkania w blasku wiary, podczas publicznej działalności Jezusa, kiedy głosił Dobrą Nowinę i dokonywał cudownych dzieł. Druga część dotyczy upokorzenia i cierpienia, jakiego doświadczył Jezus, kiedy sam potrzebował miłosierdzia ze strony ludzi. Trzecia część „Drogi Miłosierdzia” to spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym, który wysłał w świat swych uczniów, by głosili wiarę, nadzieję, miłość, pokój oraz miłosierdzie.

Każde spotkanie na „Drodze Miłosierdzia” rozpoczyna się od fragmentu Ewangelii, by w skupieniu przeżyć to wyjątkowe wydarzenie. I by zrozumieć, że historia uwieczniona na kartach Ewangelii jest wciąż aktualna i wciąż się dokonuje. Podczas nabożeństwa przywoływane będą fragmenty „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny oraz encykliki o Bożym Miłosierdziu „Dives in misericordia” św. Jana Pawła II, a także papieskie teksty mówiące o tajemnicy pochylenia się Boga nad ludzką słabością.

Wyjątkową scenerią wydarzenia, związaną bezpośrednio ze świadkami Bożego Miłosierdzia, jest Bazylika Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Tu znajduje się grób św. Siostry Faustyny oraz Centrum „Nie lękajcie się” z relikwiami krwi św. Jana Pawła II.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *