Ladinola na żywo, czyli Pablopavo i Ludziki z koncertem w Trójce

W niedzielę 25 czerwca Trójka wyemituje występ Pablopavo i Ludzików. Podczas koncertu zarejestrowanego kilka dni wcześniej w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej grupa zagrała przede wszystkim piosenki ze swojej najnowszej płyty „Ladinola”. Nie zabrakło również starszych przebojów z repertuaru warszawskiej formacji. Emisja jak zwykle od godziny 19:05.

Pablopavo, czyli Paweł Sołtys, urodził się w Warszawie w 1978 roku. Kiedy miał 15 lat założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w grupach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku – kiedy był już rozpoznawalnym i docenianym wokalistą grającej reggae i dancehall formacji Vavamuffin – ukazał się „Telehon”, czyli debiutancki krążek jego autorskiej formacji Pablopavo i Ludziki. Płyta zebrała świetne recenzje, a grupa wielu słuchaczy. Kolejne albumy z Ludzikami, czyli „10 piosenek” (2011) i „Polor” (2014), a także krążek „Głodne kawałki” nagrany w duecie z Praczasem (2011) oraz solowy „Tylko” (2014) ugruntowały pozycję Pablopavo na rodzimej scenie muzycznej. A zwieńczeniem tego wyjątkowo intensywnego okresu było przyznanie wokaliście Paszportu Polityki w kategorii „Muzyka Popularna” (2014).

Koniec 2015 roku to płyta „WIR” sygnowana jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas. Była ona zaskoczeniem dla słuchaczy i kolejnym świetnie przyjętym materiałem z udziałem Pablopavo. Sam artysta mówił, że jest to zarazem najbardziej eksperymentalny i najbardziej popowy album w jego dorobku.

Marzec 2017 przyniósł czwarty album pod szyldem Pablopavo i Ludzików, czyli „Ladinolę”. To właśnie piosenki z tej płyty wypełniły w większości repertuar znakomitego koncertu, który Pablopavo i Ludziki (łącznie siedem osób na scenie!) zagrali w poniedziałek 19 czerwca Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Były też starsze utwory i jedna muzyczna niespodzianka. Jaka? Warto sprawdzić to na własne „uszy” słuchając Trójki.

Emisja koncertu Pablopavo i Ludzików w najbliższą niedzielę 25 czerwca od godziny 19:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *