„Lamenty i odmęty” Moniki Brodki w radiowej Trójce

W piątek, 9 września 2016 roku, w ramówce Programu 3 Polskiego Radia pojawi się nowa pozycja – „Lamenty i odmęty” Moniki Brodki. Tą autorską audycją wokalistka zadebiutuje na Myśliwieckiej 3/5/7 w roli muzycznej dziennikarki. Początek audycji o godzinie 22:05.

Lubię muzykę i lubię się nią dzielić. Jeżeli jesteście ciekawi, co właśnie płynie w moim odtwarzaczu, zapraszam do radioodbiorników w każdy piątek późnym wieczorem – mówi Monika Brodka, która swoją niespełna godzinną audycję zatytułowała „Lamenty i odmęty”. Jak zapowiada, będzie w niej prezentować swoje najnowsze fascynacje muzyczne, a także artystów, którzy są dla niej muzyczną inspiracją.

Monika to dla mnie najbardziej niepokorna artystka w polskiej muzyce popularnej i niepopularnej. Nieprzewidywalna, zawsze o dwa kroki przed słuchaczami. Przeszła imponującą drogę od castingowego programu w telewizji do wskoczenia z gitarą na wzmacniacz w trakcie grania utworu „My Name Is Youth”. Jestem równie ciekaw, jak wszyscy, jakiej muzyki słucha i czym urzekła Devendrę Banharta podczas niedawnego Off Festivalu w Katowicach. Stąd zaproszenie do programu w Trójce. Będę wiernym słuchaczem – mówi Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia.

Monika Brodka pochodzi ze wsi Twardorzeczka k/Żywca. Wygrała trzecią edycję telewizyjnego programu muzycznego „Idol” w 2004 roku, po którym wydała debiutancki materiał zatytułowany po prostu „Album”. Później ukazały się „Moje piosenki” (2006), przełomowa dla jej kariery i nagrodzona Fryderykiem „Granda” (2010), a wreszcie znakomita „Clashes” (2016). Dwa single z tego albumu – „Horses” i „Santa Muerte” – gościły na „Liście przebojów Programu 3”, a pierwszy z nich siedem razy uplasował się – głosami słuchaczy Programu 3 – na pierwszym miejscu notowania.

Pierwszy odcinek „Lamentów i odmętów” Moniki Brodki na antenie Trójki w piątek, 9 września o godzinie 22:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *