Lato 2021 w TVP HD

Od piątku, 11 czerwca Telewizja Polska zaprasza na nową, wakacyjną ramówkę kanału TVP HD. W ofercie programowej znajdą się m.in. nowy program kulinarny: „Przystanek Slow Food” oraz maratony kultowych polskich seriali po rekonstrukcji cyfrowej. Nie zabraknie pasma wakacyjnego dla dzieci i młodzieży, w którym przypomnimy znane i lubiane filmy.

Sprawdź ofertę kanału TVP HD w PROGRAMIE TV

W niedzielę, 13 czerwca o godzinie 12:25 TVP HD zaprasza na premierę nowego, kulinarnego programu „Przystanek Slow Food”. Dziesięcioodcinkowy magazyn poświęcony jest niezwykłym ludziom, którzy cenią naturalne uprawy, ekologiczne produkty i zdrowe jedzenie. Świadomie zdecydowali się zwolnić tempo i żyć w zgodzie z otaczającym ich środowiskiem i porami roku. W kolejnych odcinkach twórcy programu zaproszą widzów w inspirującą podróż po niezwykłych zakątkach Polski. Będzie to opowieść nie tylko o kulinariach, ale wszelkich przejawach filozofii życia w zgodzie z naturą. Gospodarzem magazynu jest Jacek Szklarek, znawca zdrowego życia i żywienia, prezes Stowarzyszenia Slow Food Polska.

W pierwszym odcinku autorzy programu odwiedzą gospodarstwo biodynamiczne w Juchowie. Jest to miejsce, gdzie uprawia się ekologiczne warzywa i owoce, a także produkuje sery, mąkę oraz wypieka chleb. Wszystkie składniki potrzebne do ich wytworzenia powstają na miejscu. W gospodarstwie pracują również osoby niepełnosprawne, które poprzez wspólną pracę i spokój płynący z przyrody znajdują ukojenie i nabywają przydatnych umiejętności.

TVP HD zaprasza również widzów na cykl „Nocne Maratony Kultowych Seriali” w każdy piątek i sobotę o godz. 23:45, a w nim najlepsze produkcje wszech czasów po cyfrowej rekonstrukcji dźwięku i obrazu, m.in.: „Alternatywy 4”, „Ekstradycja”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Janosik”, „Zmiennicy”, „Życie na gorąco” czy „Daleko od szosy”. Już w najbliższy piątek, 11 czerwca, emisja serialu „Alternatywy 4”.

Sprawdź godziny emisji serialu „Alternatywy 4” w PROGRAMIE TV

W niedziele dla dzieci i młodzieży TVP HD przygotowało atrakcyjne pasma kulturalne i edukacyjne z programami kulinarnymi, tanecznymi oraz prezentującymi wybitnie utalentowane dzieci. Nie zabraknie także filmów i seriali po cyfrowej rekonstrukcji takich jak: „Panna z mokrą głową”, „Awantura o Basię” czy „Podróże Pana Kleksa”.

W poniedziałki TVP HD zaprasza na serial przyrodniczy „Życie ukryte w jeziorze” ukazujący bogate i malownicze życie w jeziorach na całym świecie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *