Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2022

W niedzielę, 25 września 2022 roku podczas finału programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior” wyłoniono młodą wokalistę, która będzie reprezentowała nasz kraj w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2022 w Armenii.

Sprawdź godziny emisji Eurowizji Junior w PROGRAMEI TV

W finale wystąpiło czworo laureatów, troje zwycięzców odcinków tej edycji: Natalia Smaś, Aleksander Maląg, Ida Wargskog oraz Laura Bączkiewicz – zdobywczyni pierwszego w historii programu Złotego Biletu. Wykonawców w studiu wspierały gwiazdy: Viki Gabor, Rafał Brzozowski i Marek Sierocki.

W pierwszej części finału każdy z uczestników zaprezentował piosenkę, zgodną z tematem wygranego przez siebie odcinka. Widzowie oraz jury zdecydowali, że do finałowej dogrywki dostali się: Aleksander Maląg i Laura Bączkiewicz. W ścisłym finale młodzi wykonawcy zaśpiewali utwory przygotowane specjalnie na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

O wygranej Laury Bączkiewicz, a tym samym o uzyskaniu przez nią możliwości reprezentowania Polski podczas Eurowizji Junior 2022 zadecydowali widzowie w głosowaniu sms oraz jurorzy. Laura Bączkiewicz zaśpiewała piosenkę pt. „To The Moon”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *