Lawrence Okolie vs Chris Billam-Smith o MŚ WBO na żywo w Fightklubie

Niepokonany w zawodowej karierze Lawrence Okolie w sobotę 27 maja w Bournemouth będzie bronił tytułu mistrza świata WBO w starciu ze swoim rodakiem, Chrisem Billamem-Smithem. Wybornie zapowiadające się starcie na żywo w Fightklubie!

Sprawdź godziny transmisji walki Lawrence Okolie vs Chris Billam-Smith w PROGRAMIE TV

Lawrence Okolie, były olimpijczyk z Rio de Janeiro przez wielu ekspertów uznawany za najlepszego pięściarza wagi junior ciężkiej na świecie, w Bournemouth stanie do czwartej obrony mistrzowskiego pasa. „The Sauce” tytuł wywalczył w marcu 2021 roku po zwycięstwie na Wembley z Krzysztofem Głowackim. Pierwotnie starcie to miało odbyć się cztery miesiące wcześniej, zostało jednak odwołane wskutek kontuzji „Główki”, a – także na Wembley – rywalem Okolie został inny z Polaków, Nikodem Jeżewki. Stawką ich walki był tymczasowy pas WBO mistrza świata, który Brytyjczyk również zdobył w cuglach, wygrywając przez TKO w drugiej rundzie.

Okolie kontaktów z Polakami miał zresztą w dotychczasowej karierze o wiele więcej. Jeszcze jako amator wystąpił na Igrzyskach w Rio de Janeiro, podczas których wygrał jedną walkę, z Igorem Jakubowskim. Udział w turnieju zakończył w 1/16 finału, a tuż po olimpiadzie zdecydował się podpisać zawodowy kontrakt z Eddiem Hearnem.

Już w swojej drugiej zawodowej walce Okolie mocno obił Łukasza Rusiewicza, odsyłają go do narożnika na gali w Glasgow już w drugiej rundzie. Później były wspomniane walki z Jeżewskim i Głowackim, wreszcie w lutym ubiegłego roku pasjonująca bitwa z Michałem Cieślakiem, zakończa jednogłośną wygraną Brytyjczyka na punkty. Polak przegrał wyraźnie i tak jednak był jednym z niewielu pięściarzy, którzy wytrzymali pełen dystans z „The Sauce”. 30-latek z Wysp stoczył dotychczas 19 walk, wygrał wszystkie, aż 14 z nich kończąc przed czasem. Czy w sobotę 27 maja dołoży do tego imponującego bilansu kolejne zwycięstwo?

Przed Brytyjczykiem trudna przeprawa, tym razem naprzeciw stanie bowiem jego rodak, w dodatku wywodzący się z południa kraju i mieszkający na co dzień w Bournemouth, Chris Billam-Smith. „The Gentelman” może poszczycić się niewiele słabszym bilansem niż Okolie, ma w dorobku 18 walk, w tym 12 wygranych przez KO, jego wyborne statystyki psuje tylko jedna zawodowa porażka, poniesiona jeszcze w 2019 roku z Richardem Riakporhe.

Od tamtej pory Billam-Smith wygrywał już wszystko co się dało, po drodze zdobywając pasy Commonwealth Boxing Council, BBBofC British i EBU European – wszystkie w wadze junior ciężkiej. Każdego z tytułów bronił już po kilka razy, a ponieważ z każdym kolejnym pojedynkiem prezentuje się coraz lepiej, nie może dziwić, że dostąpił zaszczytu walki o pas mistrza świata.

Zakontraktowany na 12 rund pojedynek będzie więc nie tylko starciem o mistrzostwo świata, ale i… bezsprzeczną dominację w wadze junior ciężkiej na Wyspach Brytyjskich. W zgodnej opinii ekspertów więcej szans na wygraną ma młodszy o dwa lata, nieco wyższy i dysponujący większym zasięgiem ramion Okolie. „The Gentelman” nie stoi jednak na straconej pozycji. Pięściarsko na pewno będzie w stanie dorównać kroku swojemu rywalowi, poza tym pamiętać należy, że wspierać będzie go 15 tysięcy kibiców z jego rodzinnego miasta.

W sumie na Vitality Stadium zaplanowano dziewięć pojedynków, a poza starciem wieczoru ciekawie zapowiadają się m.in. konfrontacje Sama Eggingtona z Joe Pigfordem w wadze superpółśredniej czy walka Mikaela Lawaia z Isaakiem Chamberlainem w kategorii junior ciężkiej.

Sprawdź ofertę kanału Fightklub w PROGRAMIE TV

Gala w Bournemouth z walką Lawrence Okolie vs Chris Billam-Smith o pas mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej w sobotę 27 maja o godz. 20.00 na żywo w Fightklubie!

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *