„League of Legends” z dobrą oglądalnością w Polsacie Sport News

Po raz pierwszy w Polsce w czerwcu na ogólnodostępnej antenie Polsatu Sport News widzowie mogli oglądać jeden z najważniejszych e–sportowych tuniejów „League of Legends: Championship Series”. Relacje na żywo spotkały się z dobrym odbiorem, szczególnie wśród młodszej części widowni. Zasięg transmisji wyniósł 1,1 mln widzów, którzy choć przez minutę oglądali jeden z czterech czwartkowych wieczorów z League of Legends.

Średnia oglądalność turniejów wyniosła 55 tys. widzów, z czego ponad połowę stanowili widzowie między 4 a 19 rokiem życia. W trakcie nadawania „League of Legends: Championship Series” Polsat Sport News zanotował średnie udziały na poziomie 0,57% SHR w grupie 4+ i 0,93% SHR w grupie komercyjnej.

„League of Legends: Championship Series” to rozgrywki ligowe, w których 10 drużyn walczy o zwycięstwo. Po każdej turze ligowej odbywają się play offy, w których najniżej uplasowane drużyny walczą o pozostanie w lidze – w trakcie gdy najlepsi zmagają się o puchar. Polsat Sport News transmituje turnieje „League of Legends Championship Series” co tydzień od 28 czerwca. Na kolejne relacje stacja zaprasza 9 i 10 lipca o godzinie 18:00, kiedy kanał pokaże 7 kolejkę ligowych zmagań.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *