„Świat według Kiepskich” wrócił na plan z nowymi odcinkami

W hali wrocławskiego studia ATM Grupy trwają zdjęcia do nowej serii „Świata według Kiepskich”. Życie bohaterów najdłuższego sitcomu na świecie znów obfitować będzie w szereg abstrakcyjnych i komicznych sytuacji, zagadkowych zdarzeń, nie zabraknie wzruszających chwil. Na planie pojawi się też gość specjalny Tomasz Karolak.

Dziesięciolecie złomowiska będzie okazją do hucznej imprezy. Podczas uroczystej, wypełnionej wspomnieniami biesiady Ferdek jako najkomiczniejszy człowiek na osiedlu dostanie propozycję pracy w branży estradowo-rozrywkowej tj. w kabarecie. Okaże się, że nie tylko jego ciągnie w stronę show biznesu.

Ferdek Kiepski zupełnie przypadkowo odkryje także, że przodkiem człowieka były nie małpy, lecz gady… Skuszony wizją wielkiej fortuny wyruszy w towarzystwie Paździocha i Boczka na poszukiwanie szkieletu prehistorycznego T-rexa. Atak chwilowej niekontrolowanej chciwości spowoduje, że Boczek znajdzie się w obliczu śmiertelnego zagrożenia.

Kamienicę przy Ćwiartki ¾ zaatakuje szczep tajemniczego arcyzłośliwego wirusa małpiej grypy. Niejako przy okazji wyjdą na jaw drobne grzeszki i głęboko skrywane tajemnice mieszkańców – okaże się m.in., kto w pewną sylwestrową noc spacerował nago po wrocławskim rynku.

Ferdek i Halina będą musieli zmierzyć się z symbolicznie „zbeszczeszczonym katafalkiem martwego związku małżeńskiego”, czyli pękniętym na pół tapczanem. Ferdek, głowiąc się co z tą sytuacja zrobić – ratować połamany czy jednak nabyć nowy, będzie się posiłkował między innymi wielką oponą od traktora…

Ferdek również postara się jak na każdego porządnego bezrobotnego przystało o nową posadę, tym razem stanie w szranki wyścigu na nowego kościelnego i przyjdzie mu zmierzyć się ze sporą konkurencją by zdobyć wymarzona pracę.

W nowej serii pojawią się wśród aktorów gościnnych m.in. Henryk Gołębiewski jako Bocian – kolega Badury ze złomowiska, Grażyna Zielińska jako gospodyni księdza a także Joanna Kurowska w roli żony Kozłowskiego, w roli Kozłowskiego Andrzej Gałła, Zofia Czerwińska w roli Malinowskiej, Krzysztof Dracz w kilku rolach m.in. jako docent Andrzej Pantaradejko, Jerzy Cnota jako Kopciński, Lech Dyblik jako Badura, Marek Pyś jako Stasiek, Jan Jankowski jako profesor doktor Tadeusz Przecier oraz gościem specjalnym będzie Tomasz Karolak.

W ciągu 16 lat nakręcono 480 odcinków (obecnie realizowane są odcinki 469-480) „Świata według Kiepskich”.

Emisja nowej serii w Polsacie planowana jest na jesień.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *