W piątek 14 lipca o godzinie 19:30 Dwójka Polskiego Radia przeprowadzi transmisję ze słynnej londyńskiej Royal Albert Hall z pierwszego wieczoru legendarnego festiwalu muzyki klasycznej BBC Proms. Koncertów Proms, o których mówi się, że są największym i najbardziej demokratycznym festiwalem muzyki klasycznej na świecie, słuchają tysiące słuchaczy na wszystkich kontynentach. Organizatorom udaje się w doskonały sposób łączyć masowość z dbałością o najwyższy poziom artystyczny.

W programie pierwszego wieczoru znajdują się kompozycje takich twórców jak Tom Coult – “St. John’s Dance”, Ludwig van Beethoven – “III koncert fortepianowy c-moll op.37” i John Adams “Harmonium”. Wśród wykonawców są: Igor Levit – fortepian, BBC Proms Youth Choir, BBC Symphony Chorus i BBC Symphony Orchestra pod dyrekcją Edwarda Gardnera. W przerwie transmisji zaplanowana została rozmowa z Davidem Pickardem, dyrektorem generalnym festiwalu.

Początek transmisji o godzinie 19:30. Historia londyńskiego festiwalu The Proms sięga 1895 roku. Od 1927 roku jego organizatorem jest BBC.

Źródło: Polskie Radio

Share and Enjoy !

0Shares
0 0