Licytacja serduszka dla WOŚP w Trójce

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia 2016 roku. Z tej okazji Program 3 Polskiego Radia zaprasza w piątek 8 stycznia na przedpremierową licytację specjalnego serduszka numer 33. Początek aukcji od godziny 16:00 w popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki”, które poprowadzi Kuba Strzyczkowski.

To już 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, WOŚP zbierać będzie pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów pediatrycznych oraz na opiekę medyczną dla osób w podeszłym wieku.

Do akcji tradycyjnie już przyłączył się Program 3 Polskiego Radia. W środę 6 stycznia Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP, w swoim autorskim programie „Sie kręci” w Trójce obiecał przekazać stacji serduszko numer 33. Będzie je można wylicytować już w najbliższy piątek w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” (godziny 16:05-19:00). Osoba, która zadeklaruje największą wartość darowizny, w nagrodę otrzyma złote serduszko WOŚP z „trójkowym” nr 33 oraz zestaw upominków od Programu 3. Piątkową audycję, a zarazem licytację, poprowadzi Kuba Strzyczkowski, a udział w niej wstępnie potwierdził Jurek Owsiak.

Serduszka licytowane podczas finałów WOŚP wytwarzane są w Mennicy Polskiej z biżuterii przekazanej przez darczyńców. Każde serduszko ma swój unikatowy numer oraz napis, z którego finału pochodzi. Cały przedmiot licytacji składa się z dwóch części – serduszka i tzw. baretki, czyli zawieszki doczepionej na kółku do serca. Do tego zamontowana jest agrafka. Na serduszkach o masie złota 3,3789 grama (58,5% złota, reszta to srebro i miedź), zawarta jest także informacja o próbie, a także cecha urzędu probierczego. Na 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyprodukowanych zostało sto serduszek.

Audycji Jurka Owsiaka „Sie kręci” można posłuchać w Trójce w każdą środę o godzinie 22:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *