TVP Kultura jako pierwsza antena w Polsce pokaże brytyjski serial “Utopia”. TVP Kultura zaprasza na serial w każdą sobotę, od 16 stycznia 2016 roku.

“Utopia” opowiada historię grupy przypadkowych ludzi – fanów powieści graficznej “The Utopia Experiments” (“Eksperyment Utopia”), którzy wchodzą w posiadanie niepublikowanej dotąd części komiksu. Jej autor zawarł w manuskrypcie trop prowadzący do tajnej organizacji “The Network” (“Sieć”) i naukowego odkrycia, które może wpłynąć na losy świata. Z dnia na dzień bohaterowie znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Motyw powieści graficznej, wokół którego skoncentrowana jest fabuła serialu, wykorzystali autorzy zdjęć, opierając całą sferę wizualną produkcji na kadrowaniu i konstruowaniu obrazów w sposób typowy dla komiksu.

Serial wyróżniają przede wszystkim dwa elementy: muzyka oraz zdjęcia – z mocno zmanipulowanymi kolorami (żółtym, zielonym i fioletowym).

“Utopia” to serial z gatunku conspiracy thriller. Składa się z 2 serii po 6 odcinków. Autorem scenariusza jest Dennis Kelly.

“Utopia”

Premiera: sobota, 16 stycznia, godzina 22:30
Emisja: sobota, około godziny 22:30
Powtórka: niedziela, około godziny 0:00

Źródło: Telewizja Polska

Share and Enjoy !

0Shares
0 0