Serial „Utopia” w TVP Kultura

TVP Kultura jako pierwsza antena w Polsce pokaże brytyjski serial „Utopia”. TVP Kultura zaprasza na serial w każdą sobotę, od 16 stycznia 2016 roku.

„Utopia” opowiada historię grupy przypadkowych ludzi – fanów powieści graficznej „The Utopia Experiments” („Eksperyment Utopia”), którzy wchodzą w posiadanie niepublikowanej dotąd części komiksu. Jej autor zawarł w manuskrypcie trop prowadzący do tajnej organizacji „The Network” („Sieć”) i naukowego odkrycia, które może wpłynąć na losy świata. Z dnia na dzień bohaterowie znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Motyw powieści graficznej, wokół którego skoncentrowana jest fabuła serialu, wykorzystali autorzy zdjęć, opierając całą sferę wizualną produkcji na kadrowaniu i konstruowaniu obrazów w sposób typowy dla komiksu.

Serial wyróżniają przede wszystkim dwa elementy: muzyka oraz zdjęcia – z mocno zmanipulowanymi kolorami (żółtym, zielonym i fioletowym).

„Utopia” to serial z gatunku conspiracy thriller. Składa się z 2 serii po 6 odcinków. Autorem scenariusza jest Dennis Kelly.

„Utopia”

Premiera: sobota, 16 stycznia, godzina 22:30
Emisja: sobota, około godziny 22:30
Powtórka: niedziela, około godziny 0:00

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *