Liga NFL i Rugby World Cup 2023 w kanałach Polsat Sport

Kanały sportowe Polsatu będą transmitować najlepszą ligę futbolu amerykańskiego National Football League oraz tegoroczną edycję prestiżowego turnieju Rugby World Cup. Widowiskowość futbolu amerykańskiego oraz rugby doceniają setki milionów widzów na świecie. NFL i RWC wykraczają poza ramy wydarzeń sportowych. To prawdziwe show wyznaczające trendy w dziedzinie realizacji telewizyjnej i łączące w sobie sportową akcję z rozrywką na najwyższym poziomie.

Sprawdź godziny transmisji Rugby World Cup w PROGRAMIE TV

Rugby World Cup to turniej rozgrywany co cztery lata. Tegoroczna edycja jest zaledwie dziesiątą
w 200-letniej historii rugby jako dyscypliny sportu, ale RWC to uznana światowa marka. Zdaniem organizatorów to trzecia, po Igrzyskach Olimpijskich i piłkarskim Mundialu, największa impreza sportowa świata. Liczby zdają się potwierdzać ten stan rzeczy. Budżet RWC 2023 wynosi 600 milionów euro. Na trybunach zasiądzie 2,5 mln kibiców, a za sprawą transmisji do 182 krajów liczba telewidzów osiągnie co najmniej 800 milionów! Rugby World Cup 2023 odbędzie się we Francji w dniach od 8 września do 28 października. Kanały sportowe Polsatu pokażą wszystkie 48 meczów, które zostaną rozegrane w 10 największych francuskich miastach, m.in. w Marsylii, Nicei, Tuluzie, Bordeaux oraz rzecz jasna w Paryżu. Turniej komentować będą: były zawodnik AZS AWF Warszawa oraz Orkana Sochaczew,
a od wielu lat dziennikarz Polsatu Sport, Robert Małolepszy. Wspierać będzie go prawdziwa legenda polskiego rugby, reprezentant i 15-krotny Mistrz Polski, Andrzej Kopyt. Widzom towarzyszyć będą także głosy innych byłych kadrowiczów: Pawła Lipkowskiego i Mariusza Liedela. Tylko w pierwszy weekend RWC kanały sportowe Polsatu pokażą aż siedem meczów. Pierwszy miesiąc zmagań to faza grupowa, po której osiem najlepszych reprezentacji zagra w fazie pucharowej. Ćwierćfinały odbędą się 14 i 15 października, a półfinały w dniach 20-21.10. Wielki finał zaplanowany jest na 28.10, a dzień wcześniej odbędzie się mecz o brąz.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Sport w PROGRAMIE TV

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *