Liqui-Moly Handball Bundesliga w Sportklubie

1 października za naszą zachodnią granicą rozpocznie się kolejny sezon Liqui-Moly Handball Bundesligi. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, rozgrywki najlepszej ligi szczypiornistów w Europie, kibice zobaczą w Sportklubie!

Sprawdź godziny transmisji Handball Bundesligi w PROGRAMIE TV

W pierwszym dniu nowego sezonu rozegrane zostaną cztery spotkania. Najciekawiej zapowiada się potyczka w Magdeburgu, w której miejscowi „Gladiatorzy” podejmą Bergischer HC. Właśnie ten mecz fani piłki ręcznej zobaczą na żywo w Sportklubie. Początek transmisji o godz. 19.00. W zespole gospodarzy, którzy w ubiegłym sezonie znakomicie spisywali się w lidze i gdyby nie pandemia koronawirusa mieli ogromną szansę nawet na wicemistrzostwo kraju, powinniśmy zobaczyć Piotra Chrapkowskiego. Przez trzy lata występów w Niemczech „Chrapek” dorobił się marki solidnego obrońcy, bez którego trudno wyobrazić sobie defensywę magdeburczyków. Czy na inaugurację nowej kampanii Polak zdobędzie wraz ze swoimi kolegami cenny komplet punktów?

Premierowa kolejka rozłożona została na trzy dni meczowe, a praktycznie na cztery, bo spotkanie TuSEM Essen – Frisch Auf Göppingen już zostało przeniesione na 26 listopada. Na 1 października zaplanowano więc cztery mecze, dwa dni później jeden, a na 4 października wszystkie pozostałe, wśród nich ciekawie zapowiadającą się potyczkę THW Kiel – HC Erlangen (na żywo od godz. 13:30). Miejscowi to aktualni mistrzowie kraju i jedni z faworytów rozpoczynającego się w czwartek sezonu. „Zebry” akces do tytułu ogłosiły już w ostatni weekend, pokonując w meczu u Superpuchar Niemiec Flensburg-Handewitt 28:24. Jeśli w starciu z Erlangen podopieczni Filipa Jichy zaprezentują podobną dyspozycję, szanse na to, że choćby jeden punkt wyjedzie w niedzielę z Kilonii są iluzoryczne.

W pierwszej kolejce Sportklub pokaże na żywo dwa najciekawiej zapowiadające się spotkania, a w kolejnych będzie chciał… kontynuować ten trend. W każdej serii meczów fanów szczypiorniaka czeka przynajmniej jedna transmisja, a także najciekawsze batalie w Pucharze Niemiec.

Sprawdź ofertę kanału Sportklub w PROGRAMIE TV

Oferta transmisji z Liqui-Moly Handball Bundesligi powinna znakomicie uzupełniać się z relacjami z Ligi SEHA, która po rocznej przerwie znów wróciła na antenę Sportklubu.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *