Serial „Uzurpatorka” w Czwórce

Nowoczesny, zrealizowany z rozmachem w ubiegłym roku remake wielkiego hitu sprzed lat będzie można oglądać w Czwórce już od 1 października, od poniedziałku do piątku o godz. 12.55.

Sprawdź godziny emisji serialu „Uzurpatorka” w PROGRAMIE TV

Serial „Uzurpatorka” to nieco zmieniona fabularnie, przeniesiona w lata współczesne i w scenerię pałacu prezydenckiego 25-odcinkowa wersja słynnej „Pauliny” z 1998 roku, opowiadająca o rozdzielonych po urodzeniu i wychowanych w skrajnie odmiennych warunkach siostrach bliźniaczkach – Paulinie i Paoli. Znudzona mężem i rodziną Paola, by uwolnić się od swojego życia, zmusza szantażem Paulinę do odgrywania jej roli, co daje początek historii pełnej miłości, nienawiści, intryg, zwrotów akcji i wątków sensacyjnych.

Paola Miranda de Bernal, piękna żona prezydenta Meksyku Carlosa Bernala, ma dość swojego obecnego życia, męża, który już dawno ją znudził, jego uzależnionego od alkoholu nastoletniego syna z pierwszego małżeństwa, Emilia, a nawet swojej córki, Lisette, którą urodziła Carlosowi. Kiedy Bernal boryka się z problemami ogarniętego strajkami kraju, Paola z coraz większą frustracją zmusza się do zachowania pozorów, ukrywając swój romans z Gonzalem, bogatym playboyem, uwikłanym w nielegalne interesy.

Szansę na zmianę dostrzega, gdy wynajęty przez nią detektyw ustala, że jej biologiczna matka, Olga Doria, mieszka w Kolumbii z jej siostrą-bliźniaczką, Pauliną. Paulina prowadzi w Bogocie fundację dla sierot. Kiedy z powodu eksmisji sierocińca zabiera do domu grupę dzieci, rozstaje się z partnerem, który nie potrafi tego zaakceptować.

Zdjęcia łudząco podobnej do niej siostry nasuwają Paoli pomysł, jak bez konsekwencji uwolnić się od uciążliwych zobowiązań i zacząć nowe życie. Pod pretekstem nawiązania współpracy z fundacją Pauliny, Paola zwabia siostrę do Meksyku i grozi jej, że wynajęty przez nią w Kolumbii człowiek zabije jej schorowaną matkę, jeśli Paulina nie zgodzi się na pewien czas zająć jej miejsca.

Po krótkich przygotowaniach do wcielenia się w jej rolę, Paulina zjawia się w rezydencji prezydenta, a Paola wyjeżdża z kochankiem do jego luksusowej willi na Bora-Bora. Paulina nie wie, że perfidny plan Paoli zakłada sfingowanie własnej śmierci przez zabicie dublerki, co jednocześnie ma być zemstą na siostrze, która została „wybrana” przez matkę, gdy ona trafiła do adopcji. Z pomocą szefa personelu prezydenckiej rezydencji, Manuela, Paola wynajmuje zabójcę, który ma zastrzelić pierwszą damę podczas uroczystości z okazji święta państwowego. Jednak Paulinie udaje się przeżyć zamach i maskarada trwa dalej, mimo kolejnych prób dokończenia dzieła zamachowca przez Paolę i jej wspólników.

Ponieważ wszyscy myślą, że prawdziwym celem nieudanego zamachu był prezydent, ten zleca zbadanie sprawy swojemu najlepszemu przyjacielowi, byłemu agentowi specjalnemu, Facundo Navie. Równoległe do oficjalnego śledztwo naprowadza Navę na trop tajemniczych intryg i powiązań kryjących się za kulisami ostatnich wydarzeń, jednocześnie zbliża go do Pauliny, którą jest coraz bardziej zafascynowany. Tymczasem ona nawiązuje coraz bliższe relacje z rodziną i otoczeniem siostry, dając im wsparcie, jakiego nigdy nie mieli w Paoli, zaczyna też angażować się w sprawy społeczne. Nie wszyscy wierzą w autentyczność przemiany pierwszej damy, zwłaszcza przyjaciółka i najbliższa współpracowniczka prezydenta – zakochana w nim od szkolnych lat Gema, ale Bernal uważa, że ocierając się o śmierć, Paola stała się innym człowiekiem. Carlos na nowo zakocha się w kobiecie, którą uważa za swoją żonę, a Paulina stanie przed uczuciowymi rozterkami.

Sprawdź ofertę kanału TV4 w PROGRAMIE TV

Tymczasem Paola, której idylla na Bora-Bora szybko zostanie zmącona, postanowi wrócić do Meksyku, by zniszczyć siostrę i wszystko, czego udało jej się dokonać.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *