Lisette Schlippe awansowała na stanowisko Director Content Licensing. Schlippe zajmie się sprzedażą seriali Turnera i wejdzie w skład zarządu regionu CEE, który obejmuje Niemcy, Kraje Beneluksu, Polskę, Rumunię i Rosję.

Na nowym stanowisku Lisette Schlippe będzie odpowiedzialna za sprzedaż seriali kanałów Turner – TNT, TBS i truTV (“Dobre Zachowanie”, “Will”, “Search Party”, “Ciało niepedagogiczne”, “I’m sorry”), produkcji Cartoon Network (m.in. “Niesamowity świat Gumballa”, “Ben 10”), treści [adult swim] (“Rick & Morty”, “Robot Chicken”) i lokalnych produkcji, takich jak “4 Blocks” (TNT) czy “Ponyhof” (TNT Comedy) w Europie Środkowo-Wschodniej.

Lisette Schlippe ma dziesięcioletnie doświadczenie w sprzedaży contentu telewizyjnego. Ostatnio pełniła funkcję Senior Sales Director w Endemol Shine International, gdzie odpowiadała za sprzedaż w Niemczech oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Pracowała również dla Shine International, 3DD Entertainment i Zeal Entertainment. Schlippe jest ekspertem w rynkach północnych i środkowoeuropejskich, takich jak Niemcy, Beneluks, Skandynawia oraz Europa Środkowo-Wschodnia, gdzie zdobyła doświadczenie w projektach związanych z różnymi formatami telewizyjnymi i platformami.

Lisette Schlippe raportuje bezpośrednio do Matthiasa Heinze, Vice President Commercial CEE and General Manager Eastern Europe and Poland.

Źródło: Turner Broadcasting System