Kino Polska Muzyka przygotowała specjalny program z okazji Święta Zmarłych i Święta Niepodległości. 1 listopada 2016 roku stacja wspomni polskich artystów, którzy odeszli z tego świata, a 11 listopada wyemituje niezapomniane piosenki z okresu międzywojennego, największe szlagiery lat 60. i 70. oraz przyjrzy się najmłodszym artystom.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Kino Polska Muzyka

Kino Polska Muzyka zadba o odpowiedni nastrój podczas listopadowych świąt: 1 listopada na antenie stacji będzie nostalgicznie, a w Święto Niepodległości patriotycznie. W Dniu Wszystkich Świętych telewizja przypomni twórczość nieżyjących polskich artystów w programie “Wiecznie żywi” (godzina 10:00 i 22:00). Tego dnia zobaczymy też “60 najlepszych nastrojowych” (od godziny 11:00), czyli ranking lirycznych piosenek i ballad z różnych lat.

11 listopada Kino Polska Muzyka rozpocznie dzień w towarzystwie najmłodszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej (“12 młodych artystów, których warto znać”, godzina 10:00). Zaraz potem, o 11:30 cofniemy się w do okresu międzywojennego i przypomnimy sobie takie przeboje, jak “Umówiłem się z nią na 9”, “Miłość ci wszystko wybaczy”, czy “Sex appeal” (“Lata 20./lata 30.”). W południe natomiast poznamy wyniki rankingu “Złota lista polskich szlagierów”.

W ramach woodstockowego cyklu koncertowego Kino Polska Muzyka pokaże 17 i 20 listopada jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych, czyli Hey. Nie zabraknie takich hitów, jak “Cisza ja i czas”, “Texański”, “Zazdrość”, “Moja i twoja nadzieja” w najlepszej festiwalowej oprawie z 2004 roku.

Wieczorami w dni powszednie włączając Kino Polska Muzyka można spodziewać się natomiast największych polskich przebojów od lat 60. po współczesne. Pasmo rozpoczynać będą o godzinie 20:00 “Złote przeboje”, czyli hity pochodzące z lat 60. i 70. Godzinę później na antenie będą gościły przeboje ostatnich dwóch dekad XX wieku (Kochamy lata 80!/90!), a o godzinie 23:00 nowości ostatnich kilku lat (“Młoda Polska”).

Źródło: Kino Polska TV