Listopad 2017 na kanałach HISTORY i H2

Listopad 2017 roku na kanałach HISTORY i H2 będzie stał pod znakiem nowego sezonu „Wikingów” (już 30 listopada), turnieju „Wykute w ogniu” oraz specjalnej serii „Historia superbohaterów” powstałej w wyniku współpracy wydawnictw Marvel i DC Comics.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HISTORY

„WIKINGOWIE”
Sezon piąty „Wikingów” zaczyna się od objęcia dowództwa nad Wielką Armią Pogan przez Ivara, podczas gdy Lagertha panuje jako królowa Kattegat. Zamordowanie przez Ivara jego brata Sigurda skutkuje całą serią krwawych bitew, a synowie Ragnara rozważają kolejne posunięcia po pomszczeniu ojca. Bjorn podąża za swoim przeznaczeniem na Morze Śródziemne. Również Floki, zrozpaczony po stracie swej żony Helgi, wyrusza na morze, by poddać się woli bogów. Wikingowie wciąż walczą o panowanie nad światem, co w tym sezonie oznacza zaskakujące sojusze i nieprawdopodobne zdrady.
Premiera 5. sezonu: czwartek, 30 listopada, godzina 21:00 (dwa odcinki), HISTORY

„WYKUTE W OGNIU”
„WYKUTE W OGNIU” powraca! W tym oryginalnym turnieju zrealizowanym specjalnie dla kanału HISTORY rywalizują ze sobą najlepsi amerykańscy wytwórcy broni białej, którzy potrafią stworzyć wszystko, od toporów wojennych wikingów, przez samurajskie miecze, po indiańskie sztylety. W każdym odcinku startuje czterech nowych zawodników, którzy walczą o nagrodę główną w wysokości 10 tysięcy dolarów.
„WYKUTE W OGNIU” to rzemiosło, legenda i pasja połączone ze sprytem, zaradnością i pomysłowością. Zawodnicy wykonują kilka zadań, w których mają do dyspozycji zestaw narzędzi z garażu i które polegają na stworzeniu poszczególnych elementów wybranej broni prezentowanej w ekscytującym finale. Rezultaty ocenia grono ekspertów, a oglądając zażarty wyścig z czasem, przy okazji dowiadujemy się sporo o historii różnych rodzajów broni.
Premiera nowych odcinków: czwartek, 9 listopada, godzina 22:00, HISTORY

„HISTORIA SUPERBOHATERÓW”
„Historia superbohaterów” opowiada o tym, jak postaci komiksowych herosów, funkcjonujące kiedyś na marginesie kultury, wkroczyły do jej głównego nurtu, zatriumfowały w kinie i stały się częścią globalnej ikonografii. Przedsięwzięcie to jest pierwszym wspólnym dokonaniem zasłużonych wydawnictw Marvel i DC Comics. W czterogodzinnym programie specjalnym poznajemy historię najsławniejszych superbohaterów, opowiedzianą z perspektywy ich twórców, najpopularniejszych rysowników, czołowych aktorów i reżyserów, a także wybitnych ekspertów w dziedzinie popkultury. Na treść złożą się m.in. oryginalne grafiki, nowe animacje, nigdy wcześniej niepokazywane zasoby archiwalne i rzadkie nagrania zza kulis.
Emisja części I: czwartek, 2 listopada, godzina 23:00, HISTORY
Emisja części II: czwartek, 9 listopada, godzina 23:00, HISTORY

„II WOJNA ŚWIATOWA: POSZUKIWACZE SKARBÓW”
Stephen Taylor, znany brytyjski ekspert od militariów, oraz Suggs, frontman zespołu Madness, poszukują w całej Wielkiej Brytanii pamiątek z czasów II wojny światowej. W ośmiu odcinkach składających się na cykl zobaczymy, jak obaj penetrują dawne obiekty wojskowe i przywołują do życia zapomniane historie z tamtych lat.
Korzystając z najnowocześniejszej techniki, oryginalnych archiwów i map sztabowych, gospodarze programu próbują zidentyfikować najbardziej obiecujące miejsca, takie jak nieistniejące już bazy wojskowe, lotniska, obozy jenieckie i koszary. Po ustaleniu, gdzie warto kopać, przystępują do prac wykopaliskowych.
Kiedy tylko uda im się znaleźć coś interesującego, obaj zamieniają się w detektywów, którzy przybliżają widzom ludzi związanych z danym znaleziskiem i opowiadają ich historie. W tym celu spotykają się z żyjącymi jeszcze świadkami, ekspertami i historykami, by lepiej zrozumieć ówczesne wydarzenia. Nowy cykl, obficie korzystający z nowych odkryć, zdjęć, materiałów archiwalnych, grafiki komputerowej i relacji z pierwszej ręki, proponuje oryginalne spojrzenie na II wojnę światową i ludzi, których dotknęła.
Premiera: poniedziałek, 6 listopada, godzina 23:00, HISTORY

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału H2

„AKTA UFO”
Wyprawa do granic ludzkiego poznania… i dalej. W „Aktach UFO” szukamy dowodów na istnienie pozaziemskiego życia zarówno na krańcach galaktyki, jak i na własnym podwórku. Ten wyjątkowy cykl, prezentujący długą i skomplikowaną historię spotkań z UFO i badań w tym zakresie, przybliża widzom kontrowersyjną gałąź nauki. Spójrzmy wszyscy w niebo!
Premiera: wtorek, 31 października, godzina 21:00, H2

„KOWBOJE I BANDYCI”
„Kowboje i bandyci” to dokumentalny cykl poświęcony historii Dzikiego Zachodu w drugiej połowie XIX wieku. Łącząc udramatyzowane rekonstrukcje z wypowiedziami historyków i autentycznymi pamiątkami z epoki, przedstawia sławne postaci, takie jak Billy Kid, Wyatt Earp czy Tom Horn. Opowiada również o takich historycznych wydarzeniach jak pierwsza wyprawa ranczerów Charlesa Goodnighta i Olivera Lovinga czy rozwój Abilene w Kansas, które z maleńkiej osady stało się ważnym ośrodkiem handlu bydłem.
Premiera: piątek, 17 listopada, godzina 21:00, H2

„JAK POWSTAŁY STANY”
Dlaczego mieszkańcy Nowej Anglii nie wymawiają „r”? Dlaczego niektórzy amisze z Pensylwanii używają telefonów komórkowych? Dlaczego północni Kalifornijczycy są tak lewicowi? Odpowiedzi można wyczytać z mapy USA. W programie „Jak powstały Stany” były korespondent „Daily Show” Brian Unger rusza w drogę, by sprawdzić, jak myślą, mówią i zachowują się Amerykanie, oraz jak się to wszystko wiąże z geografią. Mapa Stanów Zjednoczonych to skomplikowana układanka, o której kształcie zadecydowały rozmaite wydarzenia i czynniki z przeszłości. Brian udowadnia, że mają one również wpływ na dzisiejszą Amerykę – w zakresie podatków, transportu, religii czy nieruchomości.
Emisja nowych odcinków: środa, godzina 21:00, H2

Źródło: A+E NETWORKS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *