Dzień Niepodległości na CBS Europa

Dwudniowy maraton filmów z najwyższej półki – w ten sposób CBS Europa będzie celebrować Dzień Niepodległości. 11 listopada na kanale zobaczymy m.in. pięć filmów z Pierre’em Richardem w roli głównej oraz premierę filmu Stevena Spielberga pt. „Amistad” (z Morganem Freemanem i Anthonym Hopkinsem w rolach głównych). Niedziela rozpocznie się z kolei od maratonu z komediami z Louisem de Funèsem, w ramach którego zobaczymy m.in. premierę filmu „Napad na bank”, zaś wieczorem widzów czeka premierowy seans z kultowym dramatem muzycznym „Gorączka sobotniej nocy”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Europa

„Uderzenie”
Od 10 tysięcy lat mieszkańcy Ziemi nie oglądali takiego zjawiska. Ludzie na całym globie z przejęciem śledzą największy deszcz meteorytów. Jednak za nimi ukrywa się znacznie większy obiekt – zabłąkana asteroida, która uderza w powierzchnię Księżyca. Wybuch powoduje, że na Ziemię z dużą prędkością spadają odłamki jej satelity, a Księżyc znacznie przybliża się do naszej planety. Początkowo wydaje się, że zmiana orbity nie będzie miała większego wpływu, lecz wkrótce na Ziemi zaczynają występować liczne anomalie wynikające z zakłócenia pola elektromagnetycznego. Planecie grozi jednak większa i ostateczna katastrofa, do walki z którą stają amerykańscy naukowcy – Alex Kittner (David James Elliott) i Maddie Rhodes (Natasha Henstridge) – oraz ich niemiecki kolega, Roland Emerson (Benjamin Sadler).
Premiera:  sobota, 11 listopada, cz. I – godzina 17:20, cz. II – godzina 19:10

„Amistad”
Rok 1839. Na hiszpańskim statku niewolniczym La Amistad dochodzi do buntu pojmanych Afrykańczyków. Mężczyźni mordują załogę, pozostawiając przy życiu dwóch marynarzy, którzy mają im pomóc wrócić do Afryki. Hiszpanie kluczą, doprowadzając w końcu do przejęcia statku u wybrzeży Ameryki. Niewolnicy zostają oskarżeni o morderstwo, ale ze strony królowej Izabeli II pojawiają się żądania zwrotu statku i „ładunku” jako hiszpańskiej własności. Spór ma rozstrzygnąć sąd. Po stronie uwięzionych Afrykańczyków staje jednak grupa abolicjonistów pod przywództwem wyzwolonego niewolnika Theodore’a Joadsona (Morgan Freeman). Wspiera ich młody prawnik Roger Sherman Baldwin (Matthew McConaughey), który zaprzyjaźnia się z jednym z buntowników – Cinque (Djimon Hounsou). Obrońcy zabiegają także o wsparcie Johna Quincy’ego Adamsa (Anthony Hopkins) – byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Premiera: sobota, 11 listopada, godzina 21:00

„Napad na bank”
Victor Garnier (Louis de Funès) prowadzi wraz z rodziną dobrze prosperujący sklep. Podczas polowania poznaje dyrektora miejscowego banku André Duranda-Mareuila (Jean-Pierre Marielle), który nakłania Victora do ulokowania familijnego majątku w akcjach tajemniczej spółki. Ten krok okaże się dla rodziny Garnier brzemienny w skutki. Spółka plajtuje i tym samym pieniądze przepadają. Zdesperowany Victor, podejrzewając finansowy szwindel dyrektora banku, postanawia obrabować placówkę dowodzoną przez Duranda-Mareuila. Ponieważ bank znajduje się po drugiej stronie ulicy, rodzina Garnier wpada na pomysł podkopu. Łatwo się domyśleć, że szalony plan sprowokuje całą masę kłopotów, zabawnych perypetii i niesamowitego zamieszania.
Premiera: niedziela, 12 listopada, godzina 19:15

„Gorączka sobotniej nocy”
Tony Manero (John Travolta) pochodzi z włoskiej robotniczej rodziny. Chłopak nie lubi swojej monotonnej pracy i skrycie marzy o wyrwaniu się z Brooklynu. Na razie ucieka od szarej rzeczywistości, bawiąc się w każdy sobotni wieczór w lokalnej dyskotece w towarzystwie kumpli i dziewczyny z sąsiedztwa, Annette (Donna Pescow). Pewnego dnia namawia ona Tony’ego do udziału w konkursie tanecznym. Jednak na parkiecie w oko chłopakowi wpada świetnie tańcząca, atrakcyjna Stephanie (Karen Lynn Gorney). Mimo że dziewczyna odrzuca awanse Tony’ego, zgadza się wystąpić z nim w kolejnym konkursie.
Premiera: niedziela, 12 listopada, godzina 21:00

Źródło: CBS Europa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *