Listopad 2017 w Stopklatce TV

Komedia z Robinem Williamsem „Człowiek roku”, thriller z Jessicą Biel i Adrienem Brodym „Tajemnice Manhattanu”, nagrodzony film Andrzeja Jakimowskiego „Imagine”, oscarowy „Hurt Locker: W pułapce wojny” oraz dokument „Titanic 1912: akta sprawy” – to tylko niektóre atrakcje filmowe, które w listopadzie proponuje widzom Stopklatka TV.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

Zdobywca Oscara, aktor i komik Robin Williams zyskał podziw fanów na całym świecie i na stałe wpisał się do grona najwybitniejszych aktorów. W listopadzie na antenie Stopklatki TV będzie można go zobaczyć w filmie „Człowiek roku”. Wciela się tam w komika, który… zostaje prezydentem USA. Cieszący się dużą popularnością król dowcipu Tom Dobbs ma własny polityczny talk-show w amerykańskiej telewizji. Pewnego dnia wpada na niecodzienny pomysł – zamierza wystartować w wyborach na prezydenta. Nie spodziewa się jednak, jakie skutki wywoła ten na pozór niewinny żart. Dodatkowo z udziałem Robina Williamsa stacja pokaże wzruszający film familijny „Cudowne dziecko”. To historia osieroconego chłopca, który wyrusza w niezwykłą podróż do Nowego Jorku, by odnaleźć swoich rodziców. Robin Williams zagrał w filmie tajemniczą postać o imieniu Wizard.

Adriena Brody’ego, który również jest laureatem Nagrody Akademii Filmowej, będzie można zobaczyć natomiast w trzymającym w napięciu thrillerze z 2016 roku „Tajemnice Manhattanu”. To historia Portera Wrena – dziennikarza nowojorskiego tabloidu, zajmującego się tematyką morderstw i skandali. Niespodziewanie mężczyzna sam staje się bohaterem jednego ze swoich artykułów. W filmie zagrały również Jessica Biel oraz aktorka polskiego pochodzenia Yvonne Strahovski, popularna ostatnio za sprawą roli w serialu „Opowieść podręcznej”.

W środowym paśmie Kino Konesera stacja premierowo zaprezentuje film muzyczny „Polskie Gówno” z 2014 roku. Zagrali w nim m.in. Sonia Bohosiewicz, Bartłomiej Topa oraz kabareciarz Grzegorz Halama, a w główną rolę wcielił się autor scenariusza – Tymon Tymański. Film opowiada o grupie punkowej, która wyjeżdża w swoją pierwszą trasę koncertową po kraju. Obraz jest satyrą na polski show-biznes, obnażającą kulisy przemysłu muzycznego w Polsce.

„Imagine” to z kolei głośna międzynarodowa produkcja, której reżyserem oraz autorem scenariusza jest Andrzej Jakimowski. Niewidomy nauczyciel Ian przyjeżdża do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć orientacji w przestrzeni inne niewidzące osoby. Jego kontrowersyjne metody z początku nie zdobywają zwolenników, jednak z czasem entuzjazm pacjentów rośnie. Film otrzymał Orła za najlepszy dźwięk, dodatkowo nominowany był jeszcze w 6 innych kategoriach. Został również uhonorowany główną nagrodą Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2012 roku.

W listopadzie zobaczyć będzie można również znane hity filmowe, których fabuła została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Oscarowy komediodramat z Colinem Firthem „Jak zostać królem” to opowieść o brytyjskim monarsze – królu Jerzym VI, dla którego przeszkodą w rządzeniu było jąkanie. Biografię Chrisa Gardnera, legendy Wall Street, w którą wcielił się Will Smith, widzowie poznają za sprawą filmu „W pogoni za szczęściem”. Megahit w reżyserii Kathryn Bigelow „Hurt Locker: W pułapce wojny” opowiada natomiast o elitarnej jednostce grupy saperów, stacjonującej w Iraku. Film zdobył aż 6 Oscarów, w tym za najlepszy film, scenariusz oraz reżyserię.

W ofercie programowej Stopklatki TV można znaleźć również ciekawe dokumenty oraz wciągające seriale. W listopadzie widzowie premierowo zobaczą „Katastrofy na morzu” – film dokumentalny, w którym naukowcy podejmują się zbadania tajemniczych zniknięć czterech okrętów podwodnych. Następnie zaprezentowany zostanie dwuczęściowy dokument „Titanic: 1912 akta sprawy”. Tim Maltin – badacz, który poświecił swoją naukową karierą wyjaśnieniu tej katastrofy, próbuje odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę było przyczyną zatonięcia liniowca i rzuca nowe światło na tę sprawę. Stacja zaprasza także na nowe pasmo, poświęcone przygodom detektywa Herkulesa Poirota. Popularny serial kryminalny „Poirot”, oparty na powieściach kryminalnych Agathy Christie, oglądać będzie można teraz w każdą środę oraz czwartek listopada w godzinach popołudniowych.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *