Cykl „Muzyczna filmoteka” w listopadzie na CBS Europa

W ramach cyklu „Muzyczna filmoteka” w listopadzie na CBS Europa zobaczymy: nagrodzone dwoma Oscarami i trzema Złotymi Globami „Dreamgirls” (z Jennifer Hudson i Beyoncé Knowles), kultową „Gorączkę sobotniej nocy” (z Johnem Travoltą), dramat muzyczny „Footloose” (z Kevinem Baconem) oraz melodramat „Dirty Dancing 2” (z Romolą Garai). Na muzyczno-filmowe doznania kanał CBS Europa zaprasza w listopadzie w każdą niedzielę o 21:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Europa

„Dreamgirls”
Rok 1962. Effie White (Jennifer Hudson), Deena Jones (Beyoncé Knowles) i Lorell Robinson (Anika Noni Rose) zakładają zespół wokalny The Dreamettes. Dziewczyny śpiewają soul i, jak wiele innych amatorek, marzą o profesjonalnej karierze. Szansą spełnienia planów jest udział w konkursie talentów w Detroit. Mimo przegranej The Dreamettes, na trio zwraca uwagę Curtis Taylor Jr (Jamie Foxx). Namawia piosenkarki, by zaczęły występować jako chórek Jamesa „Thundera” Early’ego (Eddie Murphy) – popularnego wokalisty R&B. Wkrótce Curtis zakłada wytwórnię Rainbow Records…
Premiera: niedziela, 5 listopada, godzina 21:00

„Gorączka sobotniej nocy”
Tony Manero (John Travolta) pochodzi z włoskiej robotniczej rodziny. Chłopak nie lubi swojej monotonnej pracy i skrycie marzy o wyrwaniu się z Brooklynu. Na razie ucieka od szarej rzeczywistości, bawiąc się w każdy sobotni wieczór w lokalnej dyskotece w towarzystwie kumpli i dziewczyny z sąsiedztwa, Annette (Donna Pescow). Pewnego dnia namawia ona Tony’ego do udziału w konkursie tanecznym. Jednak na parkiecie w oko chłopakowi wpada świetnie tańcząca, atrakcyjna Stephanie (Karen Lynn Gorney). Mimo że dziewczyna odrzuca awanse Tony’ego, zgadza się wystąpić z nim w kolejnym konkursie.
Premiera: niedziela, 12 listopada, godzina 21:00

„Footloose”
Ren (Kevin Bacon) wychowywał się w Chicago. Po rozwodzie jego matka decyduje się na przeprowadzkę do niewielkiego miasteczka Bomont, gdzie mieszka jej siostra z rodziną. Nastolatek nie jest zachwycony zmianą, ale wkrótce zaprzyjaźnia się z Willardem (Chris Penn). Poznaje także zbuntowaną córkę pastora, Ariel (Lori Singer), której chłopakiem jest brutalny Chuck (Jim Youngs). Ren próbuje odnaleźć się w nowym miejscu, jednak obowiązujące tu zasady są absurdalne – młodzież nie może słuchać rocka i tańczyć. Bohater nie zamierza podporządkować się temu zakazowi…
Premiera: niedziela, 19 listopada, godzina 21:00

„Dirty Dancing 2”
Rodzina Millerów postanawia przeprowadzić się na Kubę. Bert Miller (John Slattery) otrzymuje intratną posadę w Hawanie, gdzie zabiera ze sobą żonę i dwie córki. Jest rok 1958 – czas rodzącej się rewolucji. 18-letnia Katey Miller (Romola Garai) oraz jej młodsza siostra żyją w Hawanie niczym pączki w maśle. Obracają się wśród białej elity finansowej i społecznej. Katey nie do końca czuje się dobrze w nowej roli. Niebawem poznaje sympatycznego kelnera, Kubańczyka Javiera (Diego Luna). Ten wprowadza ją w prawdziwy świat Hawany. Razem odwiedzają miejscowe kluby taneczne, a także wiele rozmawiają o trudnej sytuacji na Kubie. Katey jest coraz bardziej zafascynowana latynoskim tańcem oraz Javierem. Zbliża się konkurs taneczny, w którym można wygrać spore pieniądze. Dziewczyna postanawia pomóc Javierowi i proponuje mu wspólny start.
Emisja: niedziela, 26 listopada, godzina 21:00

Źródło: CBS Europa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *