National Geographic ogłosiło obsadę 2. sezonu antologii „Geniusz”

Kanał National Geographic, wytwórnia Fox 21 Television Studios oraz spółka produkcyjna Imagine Television ogłosiły nazwiska członków obsady, którzy będą towarzyszyć Antonio Banderasowi w drugim sezonie nominowanej do nagrody Emmy telewizyjnej antologii „Geniusz”. Alex Rich (znany z seriali „Glow” i „Detektyw”) jako młody Picasso wraz z Antonio Banderasem wcieli się w rolę jednego z najbardziej wpływowych i znanych artystów XX wieku. Zdjęcia do 10 odcinków drugiego sezonu telewizyjnej antologii rozpoczną się w tym miesiącu i powstaną w kilku europejskich miastach. Premiera zaplanowana jest na 2018 rok.

Sprawdź ofertę kanału National Geographic w PROGRAMIE TV

Do obsady serialu dołączyli także Clémence Poésy („Harry Potter i czara ognia”, „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”) jako Francoise Gilot – francuska malarka i znana pisarka, związana z Picassem przez ponad dziesięć lat, matka jego dwojga dzieci. Z kolei Sebastian Roche („Man in the High Castle”) jako Emile Gilot wcieli się w rolę despotycznego ojca Francoise. Robert Sheehan (znany z seriali „Fortitude”, „Wyklęci”) zagra rolę hiszpańskiego studenta i poety Carlosa Casagemasa – jednego z najbliższych przyjaciół Picassa. Poppy Delevingne („Kingsman: Złoty krąg”, „Król Artur. Legenda miecza”) będzie z kolei Marie-Thérèse Walter – kochanką i muzą Picassa oraz matką jego najstarszej córki. Aisling Franciosi („Gra o tron”, „Upadek”) wcieli się w postać Fernande Olivier – francuskiej artystki i modelki, która pozowała malarzowi do ponad 60 portretów.

W serialu zobaczymy również aktorów, znanych z pierwszej części antologii „Geniusz”. Samantha Colley („Czarownice z Salem”) wcieli się w Dorę Maar – francuską fotografkę, malarkę, kochankę i muzę Picassa, T.R. Knight („Chirurdzy”, „Blef”) wystąpi w roli Maxa Jacoba – jednego z najbliższych przyjaciół Picassa w Paryżu, Seth Gabel („Salem”) zagra Guillaume’a Apollinaire’a – jednego z najważniejszych poetów XX wieku i bliskiego współpracownika Picassa, Johnny Flynn natomiast („Charlie chory z miłości”) wystąpi jako francuski aktor Alain Cuny.

Od dawna marzyłem, aby pracować przy produkcji, w której w kolejnych sezonach występują wszechstronni aktorzy. Dlatego bardzo się cieszę, że w drugiej części antologii zobaczymy po raz kolejny znanych nam dobrze z pierwszego sezonu aktorów oraz nowe, ale znane nazwiska. Wszyscy członkowie obsady wspólnie przedstawią nam skomplikowane i burzliwe losy Pabla Picassa – mówi Ken Biller, producent wykonawczy i główny producent tej serii, który wyreżyseruje pierwszy odcinek.

Pablo Diego Jose Francisco de Paula Juan Nepomuceno Crispin Crispiniano Maria Remedios de la Santisima Trinidad Ruiz Picasso żył 91 lat, a jego kariera artystyczna trwała ponad osiem dekad. Przez wiele lat artysta mieszkał we Francji, która stała się jego drugą ojczyzną. Podobnie jak Albert Einstein, który był bohaterem pierwszej części telewizyjnej antologii „Geniusz”, Picasso postrzegał i interpretował otaczający go świat w nowatorski i niekonwencjonalny sposób, na zawsze zmieniając nasze postrzeganie sztuki oraz artystycznych środków wyrazu. Będąc niezwykle płodnym artystą, Picasso stworzył około 50 tys. prac. Najsłynniejsze z nich to „Stary gitarzysta” – słynny obraz z okresu błękitnego, który jest obecnie częścią kolekcji Instytutu Sztuki w Chicago, „Guernica” – dzieło stworzone w hołdzie zbombardowanemu przez nazistów hiszpańskiemu miasteczku o tej samej nazwie (obraz można obecnie oglądać w Muzeum Królowej Zofii w Madrycie) oraz kubistyczne „Panny z Awinionu” wystawione w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Porywczy temperament i niezwykła wena twórcza były nierozerwalnie związane z pełnym zawirowań życiem prywatnym Picassa – jego burzliwymi małżeństwami, licznymi romansami, zmieniającymi się sympatiami politycznymi i przelotnymi fascynacjami. W pierwszej połowie XX wieku, kiedy Picasso mieszkał głównie w tętniącym życiem Paryżu, poznał wielu znanych pisarzy i artystów m.in. Coco Chanel, Henriego Matisse’a, Marca Chagalla, Gertrudę Stein, Georgesa Braque’a i Jeana Cocteau. Picasso nieustannie wymyślał siebie na nowo, wyznaczał w sztuce nowe trendy i przesuwał jej granice.

Obowiązki głównego producenta najnowszego sezonu „Geniusza” pełni po raz kolejny producent wykonawczy i scenarzysta, Ken Biller. Druga część telewizyjnej antologii zostanie wyprodukowana przez wytwórnię Fox 21 Television Studios. Niedawno firmowany przez nią serial „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” zebrał niezwykle pochlebne recenzje krytyków i zdobył wyróżnienia na wszystkich galach telewizyjnych. W produkcji uczestniczyć będzie także spółka Imagine Television (producent serialu „24 godziny” i „Imperium”) i jej producenci wykonawczy – Brian Grazer i Ron Howard, a także Francie Calfo i Anna Culp. W produkcję zaangażowana jest też spółka Madison Wells Media’s OddLot Entertainment, która na początku tego roku zdobyła Nagrodę Akademii Filmowej za western „Aż do piekła”. Z jej strony producentkami wykonawczymi będą Gigi Pritzker i Rachel Shane. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią także Sam Sokolow i Jeff Cooney ze spółki EUE/Sokolow.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *