W poniedziałek 16 listopada 2015 roku w TVP1 HD odbędzie się premiera spektaklu “Damy i Huzary” w reżyserii Krystyny Jandy. Spektakl będzie można też oglądać w serwisie vod.tvp.pl, gdzie w listopadzie udostępnionych zostanie kilkanaście innych tytułów Teatru Telewizji.

W listopadzie kilkanaście spektakli Teatru Telewizji, w tym premierowe “Damy i Huzary” Krystyny Jandy, znajdzie się w serwisie vod.tvp.pl. I tak od 16 listopada wielbiciele sztuki teatralnej będą mogli na stronie vod.tvp.pl/audycje/kultura/teatr-telewizji obejrzeć: “Damy i Huzary”, “Przerwanie działań wojennych” Juliusza Machulskiego, “Amazonia” Michała Walczaka w reżyserii Bodo Koxa, “Rozmowy przy wycinaniu lasu” Stanisława Tyma oraz “Boulevard Voltaire” Andrzeja Barta.

Tydzień później, 23 listopada oferta spektakli Teatru Telewizji na VOD wzbogaci się o: “Brancz” Juliusza Machulskiego, “Gry operacyjne” Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej oraz “Rewizora” Mikołaja Gogola w reżyserii Jerzego Stuhra.

Kolejna transza przedstawień trafi na vod.tvp.pl 30 listopada. Będą to: “Śmierć rotmistrza Pileckiego” Ryszarda Bugajskiego, “Klub kawalerów” Michała Bałuckiego w reżyserii Krystyny Jandy oraz “Karski” Magdaleny Łazarkiewicz i Dominika W. Rettingera w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Od 7 grudnia będzie można obejrzeć także: “Operację Reszka” Włodzimierza Kuligowskiego w reżyserii Ewy Pytki, “Inkę 1946” Wojciecha Tomczyka w reżyserii Natalii Krynckiej-Gruz oraz “Kontryma” Marka Pruchniewskiego w reżyserii Marcina Fischera.

Do tej pory w zasobach Teatru Telewizji na VOD znajdują się: “Rybka canero” i “Next-ex” Juliusza Machulskiego, “Zaręczyny” Wojciecha Tomczyka w reżyserii Wojciecha Adamczyka, “Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Marcina Wrony oraz widowisko “Trzy razy Fredro”, składające się z trzech jednoaktówek Aleksandra Fredry, które było specjalnie przygotowane na 60. rocznicę Teatru Telewizji.

Źródło: Telewizja Polska