LM: Borussia Dortmund – Real Madryt w TVP1/HD

W najbliższą środę w ramach półfinału Ligi Mistrzów starcie piłkarskich potentatów: Borussii Dortmund z Realem Madryt. Transmisję meczu przeprowadzi telewizyjna Jedynka.

Losowanie rozstawienia półfinalistów Ligi Mistrzów postawiło naprzeciw siebie Borussię Dortmund i Real Madryt oraz Bayern Monachium i FC Barcelonę.

24 kwietnia Borussia Dortmund będzie gościła Real Madryt u siebie, a sześć dni później w Madrycie odbędzie się rewanż. Mecze Bayernu z Barceloną (w Monachium) zaplanowano na 23 kwietnia, a rewanż 1 maja (w Barcelonie).

Zespoły Borussii i Realu rywalizowały ze sobą już w fazie grupowej. Tak więc dla tych zespołów będzie to już kolejna konfrontacja w obecnym sezonie Ligi Mistrzów. Wyniki grupowych rozgrywek są korzystne dla drużyny z Dortmundu, która u siebie wygrała 2:1, a w Madrycie zremisowała 2:2.

Mecz w Dortmundzie może przynieść wiele sportowych emocji. Należy jednak mieć nadzieję, że kibice Borussii będą lepiej panować nad swoim zachowaniem niż miało to miejsce w czasie sprzedaży biletów na mecz z Realem. Już dwa dni przed rozpoczęciem sprzedaży fani Borussii koczowali przed kasami. Doszło tam do bijatyk, które wymusiły interwencję policji.

Polscy kibice zapewne czekają na występ piłkarskich asów drużyny z Dortmundu – Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. Przy wynikach polskiej drużyny narodowej i zespołów klubowych mogą oni stanowić namiastkę dumy z polskiego piłkarstwa.

Liga Mistrzów

Środa (24 kwietnia)
Borussia Dortmund – Real Madryt, godzina 20:20, TVP1/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *