22 i 23 kwietnia IV etap wyłączania telewizji analogowej (wykaz)

22 kwietnia br. nastąpi kolejny, czwarty etap wyłączeń naziemnej telewizji analogowej. Tym razem wyłączone zostaną nadajniki w województwach: dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, śląskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.

Pod numerem bezpłatnej infolinii: 800 007 788 (z telefonów stacjonarnych i komórkowych) można uzyskać szczegółowe informacje na temat cyfryzacji i wyłączeń nadajników naziemnej telewizji analogowej. Od 20 do 26 kwietnia infolinia działa od godziny 8:00 do godziny 22:00. W dniu wyłączenia telewizji analogowej tj. 22 kwietnia od godziny 6:00 do 24:00.

Najważniejsze informacje są także dostępne na specjalnie utworzonej stronie internetowej poświęconej cyfryzacji www.cyfryzacja.gov.pl. Ponadto szereg informacji można znaleźć na stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: www.krrit.gov.pl/telewizja-cyfrowa.

W związku z obowiązkiem wynikającym z art. 43 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji dotyczącego rozprowadzania programów TVP1, TVP2, regionalnego programu telewizyjnego rozpowszechnianego przez TVP S.A. oraz programów Polsat, TVN, TV4 oraz TV Puls, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przypomina operatorom o planowanych wyłączeniach sygnału analogowej telewizji naziemnej i związanej z tym konieczności zmiany sposobu podejmowania sygnału telewizyjnego dosyłanego do stacji czołowych.

Procesem cyfryzacji w Polsce kieruje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz podległy mu Urząd Komunikacji Elektronicznej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odpowiada za wydawanie koncesji i nadzór nad nadawcami telewizyjnymi.

nadajniki2iva

Źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *