„Cztery mamy w łódce (nie licząc wioseł)” w Nat Geo People

Czy matczyna determinacja pozwoli zdziałać cuda? Cztery Brytyjki w średnim wieku udowadniają, że tak. Jako najstarsze kobiety w historii przepłynęły Atlantyk w łódce napędzanej… jedynie wiosłami. Ich niezwykła historia zostanie pokazana już w niedzielę, 26 czerwca 2016 roku, w programie dokumentalnym „Cztery mamy w łódce (nie licząc wioseł)” – na antenie Nat Geo People.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Kiedy bohaterki filmu opowiedziały rodzinom o swoim pomyśle, wszyscy myśleli, że postradały zmysły. Ale one pozostały nieugięte w postanowieniu. Helen, Janette, Frances i Niki, cztery kobiety w wieku od 45 do 51 lat postanowiły przepłynąć Ocean Atlantycki… wiosłując. 15 grudnia 2015 roku wypłynęły z portu w La Gomera – punktu startowego zawodów Tallisker Whisky Atlantic Challenge, które należą do najcięższych wioślarskich wyścigów na świecie. Ich portem docelowym była Antigua, oddalona o 3000 mil morskich. Taką odległość musieli pokonać wszyscy uczestnicy zawodów – łącznie 26 załóg.

Tytułowe cztery mamy to pochodzące z Yorkshire, pracujące kobiety, które nigdy nie ćwiczyły swojej wytrzymałości, ani nie miały styczności z takim doświadczeniem. Pełne determinacji, chciały udowodnić wszystkim, a przede wszystkim sobie samym, że ciężką pracą można osiągnąć wszystko. By osiągnąć cel musiały pokonać własne słabości, strach, a nawet chorobę morską.

Program dokumentuje ich trzyletnie przygotowania oraz podróż po Atlantyku – z jednej strony pełną wysiłku, dramatów, łez, niespodziewanych sytuacji, zmian pogody, a z drugiej – także niezwykłego szczęścia, gdy po ponad dwóch miesiącach zmagań pobiły rekord Guinnessa, zostając najstarszymi kobietami w historii, które przepłynęły Atlantyk, wiosłując. Film „Cztery mamy w łódce (nie licząc wioseł)” jest częścią cyklu „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują” emitowanego na kanale Nat Geo People.

„Cztery mamy w łódce (nie licząc wioseł)”

Premiera: niedziela, 26 czerwca, godzina 22:00

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *