„Lodowi wikingowie” na kanale Polsat Viasat Explore

W lutym przeniesiemy się do świata, którego do tej pory nie można było zobaczyć w telewizji – przekonamy się, jak wyglądają komercyjne połowy podlodowe na kanadyjskim jeziorze Winnipeg. Potomkowie islandzkich wikingów prowadzą wyścig z czasem i pogodą, starając się dotrzeć ze swoimi połowami na ląd, zanim lód zacznie się topić.

Sprawdź godziny emisji audycji „Lodowi wikingowie” w PROGRAMIE TV

Każdej zimy ponad 700 osób wyrusza na lód. Stawką są naprawdę duże pieniądze. Ci wyjątkowi i odważni ludzie stawiają czoła śnieżycom, pękającemu lodowi i innym niebezpieczeństwom czyhającym na nich z każdej strony. Łowią ryby, wykorzystując tradycyjne metody odziedziczone po przodkach. Połowy podlodowe to jedno z najniebezpieczniejszych zajęć na świecie, a bohaterowie programu pracują w wyjątkowo nieprzewidywalnym środowisku – na jeziorze Winnipeg. Lodowi wikingowie ryzykują życiem dla każdej złowionej ryby i każdego zarobionego dolara.

W pierwszych odcinkach serii poznajemy bohaterów i dowiadujemy się, jak wygląda rozpoczęcie sezonu – jak radzą sobie z cienkim lodem, spadającymi temperaturami i sprawiającym problemy sprzętem. Gdy nadchodzi zima, lód na jeziorze staje się grubszy. Dzięki temu mogą wjechać na taflę ciężką maszyną. To Bombardier B12, pojazd śnieżny pochodzący jeszcze z czasów zimnej wojny. Jest wystarczająco duży, aby przewieźć mnóstwo ładunku i wystarczająco silny, aby robić to z prędkością 70 km na godzinę podczas przeprawy przez śnieg i szczeliny lodowe.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Explore w PROGRAMIE TV

Premiera 1. sezonu „Lodowych Wikingów” już w czwartek, 11 lutego o 22:00 na kanale Polsat Viasat Explore.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *