Losowanie piłkarskich MŚ 2018 z radiową Czwórką

Radiowa Czwórka 1 grudnia zaprasza na specjalne audycje poświęcone piłce nożnej oraz wspólne śledzenie losowania finałowych grup podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku w Rosji.

Dziennikarze Czwórki specjalnie na tę okazję przygotowali ciekawostki dotyczące piłki nożnej z krajów, których zespoły znalazły się w koszyku z Polską. Słuchacze będą mieli okazję dowiedzieć się m.in.: w którym kraju zakontraktowany został najmłodszy profesjonalny piłkarz w historii, gdzie żadnej stacji telewizyjnej nie wolno emitować telenowel podczas meczów drużyny narodowej i w którym kraju mieszkają kibice, którzy uwielbiają… naśmiewać się ze swojej reprezentacji. Początek w „Najlepszym Dniu Tygodnia” po godzinie 6.00 rano.

Autorzy „Stacji Nauka” po godz. 12.00 podejdą do piłki nożnej naukowo: opowiedzą o Nagrodzie Nobla przyznanej zespołowi amerykańskich naukowców za… „cząsteczkę futbolową”, zastosują zasady rachunku prawdopodobieństwa w losowaniu składów grup i zajmą się pracą licencjacką Roberta Lewandowskiego.

Losowanie na bieżąco komentować będzie Mateusz Fusiarz. Czwórka zaprasza do wspólnego śledzenia losowania na stronie www.czworka.online, poprzez aplikację Player Polskie Radio i w systemie cyfrowym DAB+.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *