Louis de Funès rozbawi widzów CBS Europa

W sobotnie lipcowe popołudnia CBS Europa rozpoczyna cykl spotkań z jednym z najsłynniejszych komików wszech czasów – legendarnym Louisem de Funèsem. Na początek słynne klasyki: „Wielka włóczęga”, „Skrzydełko czy nóżka”, „Panowie, dbajcie o żony”, „Zawieszeni na drzewie” i „Skąpiec”.

„Wielka włóczęga”
Jest rok 1941 w Paryżu. Wracający z nalotu bombowego angielski samolot zostaje zestrzelony, ale trzem lotnikom udaje się katapultować. Jeden z nich ląduje na remontowanym budynku niemieckiej komendantury, drugi na dachu opery, a trzeci w basenie z fokami w miejscowym ogrodzie zoologicznym. Te zadziwiające okoliczności powodują, iż w pomoc poszukiwanym lotnikom zaangażowani zostają tynkarz Augustin i dyrygent opery, Stanislas LeFort. Obaj, niejako wbrew swojej woli, zadzierają z okupacyjnymi władzami i po kryjomu eskortując alianckich pilotów wyruszają w niebezpieczną podróż do strefy neutralnej. To dopiero początek serii niesamowitych perypetii.
Emisja: sobota, 2 lipca, godzina 16:40

„Skrzydełko czy nóżka”
Charles Duchemin, 60-letni znany krytyk kulinarny, ma zamiar przejść na emeryturę. Chce przygotować jeszcze jedno wydanie swojego słynnego przewodnika po restauracjach oraz przekazać wiedzę i fach synowi Gérardowi. Syn jednak ani myśli iść w ślady ojca i w tajemnicy prowadzi zespół cyrkowy, sam występując jako klaun. Charles ma jeszcze inne zmartwienia. Na rynku gastronomicznym pojawia się Jacques Tricatel, który zamierza zrewolucjonizować francuską kuchnię, wprowadzając jakość fastfoodową. Tricatel próbuje wykraść rękopis najnowszego przewodnika Duchemina, aby potajemnie przejąć słabo ocenione lokale.
Emisja: sobota, 9 lipca, godzina 17:00

„Panowie, dbajcie o żony”
Guillaume Daubray-Lacaze jest wynalazcą i przedsiębiorcą stojącym na czele fabryki odświeżaczy powietrza w małym francuskim miasteczku. Produkcja nowego typu odświeżacza idzie pełną parą, lecz prawdziwym wyzwaniem okaże się zlecenie od Japończyków. Ci chcą ogromnej partii produktu i dla Guillaume’a staje się jasne, iż fabryka nie podoła zamówieniu. Sprytny przedsiębiorca nie zamierza jednak tracić lukratywnego kontraktu i przenosi część produkcji do swojego domu. To początek prawdziwej gehenny. Bernadette, żona Guillaume’a, kobieta wyzwolona, promująca ekologiczny styl życia, nie może się pogodzić z pomysłami męża. Pewnego dnia, wyczerpana hałasem generowanym przez uruchomioną produkcję odświeżaczy, opuszcza swojego małżonka.
Emisja: sobota, 16 lipca, godzina 17:00

„Zawieszeni na drzewie”
Henri Roubier, bogaty przemysłowiec, jedzie samochodem na spotkanie z premierem Francji, by negocjować kontrakt na budowę krajowej autostrady. Dla Henriego to niezwykła szansa na zrobienie wspaniałego biznesu. Niestety podróż nie przebiega planowo. Korki powodują duże opóźnienie, a dodatkowo bohater zabiera dwójkę autostopowiczów, młodego chłopaka i kobietę, której zepsuł się samochód. Wskutek szybkiej, niebezpiecznej jazdy cała trójka wypada z drogi i ląduje na drzewie, uwięziona tuż nad przepaścią. Jak wezwać pomoc? Jak wyswobodzić się z pułapki?
Emisja: sobota, 23 lipca, godzina 17:00

„Skąpiec”
Starzejący się Harpagon jest skrajnym skąpcem. Oszczędza na wszystkim i na wszystkich. Nosi te same ubrania przez wiele lat, unika dawania datków na kościół, czy biednych. Jedną z jego nielicznych przyjemności jest codzienne doglądanie zakopanych w ogrodzie pieniędzy. Naszemu bohaterowi wciąż jednak mało. Postanawia wydać swoje dzieci za bardzo bogatych partnerów, nie licząc się z uczuciami młodych. Takie postępowanie prowadzi do szeregu konfliktów i zabawnych perypetii.
Emisja: sobota, 30 lipca, godzina 16:40

Źródło: CBS Europa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *