„Łowcy tajfunów” i „Inwazja obcych” w paśmie dokumentalnym TV6

Już w środę, 17 października o 21:00 na antenie Szóstki (TV6) wyemitowany zostanie kolejny dokument zrealizowany przez National Geographic Channels „Łowcy tajfunów”, w którym po raz pierwszy w historii specjaliści z różnych krajów wspólnie spróbują odkryć tajemnicę niszczycielskich tajfunów.

Północno-wschodni Pacyfik jest miejscem narodzin jednych z najbardziej gwałtownych burz na świecie. Olbrzymiej siły wiatr i obfite opady są przyczyną potężnych zniszczeń. Na terenach narażonych na niszczycielską działalność tajfunów, jedną z najważniejszych zadań służb meteorologicznych jest obserwacja i prognozowanie tych zjawisk. Po raz pierwszy w historii, specjaliści z różnych krajów połączą swe siły, aby odkryć sekrety tajfunów. Międzynarodowy zespół meteorologów koordynować będzie działania samolotów wyposażonych w urządzenia do badania cyklonów tropikalnych, które latać będą w samym sercu burz. Jeżeli naukowcy odkryją tajemnicę tajfunów wiele istnień ludzkich na całym świecie może zostać ocalonych. Ich cel jest szlachetny, ale czy możliwy do zrealizowania? Zobaczymy już wkrótce w Szóstce.

A w kolejne środowe wieczory 24 i 31 października widzowie Szóstki oglądać będą mogli mini-serię „Inwazja obcych”, w której amerykańscy naukowcy przeanalizują jakie mogą być skutki starcia ziemian z kosmitami.

W thrillerze science-fiction „Wojna światów” ziemianie walczą o przetrwanie z najeźdźcami z kosmosu. Czy unicestwiający atak zaawansowanej, kosmicznej armady to jedynie fantazja, a może scenariusz oparty na twardych naukowych dowodach? Jaki może być efekt ewentualnego starcia z kosmitami? Czy bez sił militarnych, ropy, czy narzędzi komunikacji moglibyśmy uratować ludzką rasę? Czołowi amerykańscy naukowcy wspólnie zbadają skutki, jakie na ludzkość mógłby wywrzeć kontakt z zaawansowaną kosmicznie rasą. W mini-serii dokumentalnej „Inwazja obcych” zobaczymy, jak astrofizycy, projektanci sprzętu bojowego, stratedzy wojskowi, biolodzy i antropolodzy przygotują się na realną inwazję z kosmosu oraz planują strategię obrony ludzkości.

Źródło: Polskie Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *