Lura w Trójce, czyli Marcin Kydryński zaprasza na kreolską muzyczną „Siestę”

W niedzielę 22 października Program 3 Polskiego Radia zaprasza na premierową emisję koncertu Lury – portugalskiej pieśniarki pochodzącej z Wysp Zielonego Przylądka. Artystka specjalizująca się w muzyce kreolskiej i fado wystąpiła w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej pod koniec września. Retransmisja jej recitalu w „Sieście” Marcina Kydryńskiego od godz. 16.05.

Żywa, niezwykle taneczna i przepełniona klimatem Wysp Zielonego Przylądka – taka jest muzyka Lury – portugalskiej artystki wykonującej kreolską muzykę z Wysp Zielonego Przylądka. Czasami jednak wokalistka sięga po rzewne, ale równie piękne pieśni fado. Czyli te gatunki, które spopularyzowała nieodżałowana Cesaria Evora. I to właśnie do „królowej Cabo Verde” porównywana jest dziś Maria de Lurdes Pina Assunção – 42-letnia wokalistka, mająca dziś na koncie 6 studyjnych płyt. W trakcie koncertu w Trójce artystka wykonała przede wszystkim utwory z najnowszego z nich, czyli „Herança” (2015). Nie zabrakło jednak zarówno piosenek premierowych, jak i największych przebojów z 20-letniej już kariery pieśniarki.

Gospodarzem koncertu Lury w Trójce był Marcin Kydryński – miłośnik oraz znawca etnicznych brzmień i tzw. world music. Nieprzypadkowo więc koncert wokalistki wyemitowany zostanie w jego autorskiej audycji „Siesta”. Początek w niedzielę 22 października od godz. 16.05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *