Luxtorpeda w koncertowym wydaniu w Trójce

W niedzielę 26 lutego w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpi Luxtorpeda. Zespół, którego znakiem rozpoznawczym jest mocny, melodyjny i przebojowy rock z elementami metalu, punka i hip hopu oraz nietuzinkowe teksty, podczas koncertu przy Myśliwieckiej zaprezentuje się w przekrojowym repertuarze. Transmisja na antenie Trójki od godziny 19:05.

Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta „Litzy” Friedricha – gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji, jak: Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza „Krzyżyka” Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. Skład uzupełnia raper Przemysław „Hans” Frencel znany z duetu Pięć Dwa Dębiec.

Luxtorpeda na swoim koncie ma cztery albumy studyjne: „Luxtorpeda” (2011), „Robaki” (2012), „A morał tej historii mógłby być taki mimo że cukrowe to jednak buraki” (2014) i „MYWASWYNAS” (2016), a utwory zespołu wielokrotnie gościły na „Liście Przebojów Programu 3”, z których „Wilki dwa”, „Mambałaga”, „44 dni” i „Autystyczny” zajmowały pierwsze miejsca w tym zestawieniu.

Transmisja koncertu na antenie Programu 3 Polskiego Radia w niedzielę 26 lutego od godziny 19:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *