M. Żochowska, M. Telmińska i P. Pawłowski nowymi prowadzącymi w Polskim Radiu 24

Małgorzata Żochowska, Małgorzata Telmińska i Paweł Pawłowski to nowi prowadzący w Polskim Radiu 24. Można będzie ich usłyszeć na antenie stacji już w poniedziałek, 4 marca.

Do zespołu Polskiego Radia 24 dołącza Małgorzata Żochowska, u której wszystko zaczęło się od radia. – W akademikach Politechniki Gdańskiej, na której studiowałam ruszało pierwsze, prywatne radio w Trójmieście – ARnet. Od razu weszłam w wir informacji, które pochłonęły mnie na resztę zawodowego życia. Potem było Radio Gdańsk, TVP, ostatnio Radio Zet. Publicystyka, informacja, relacje z najważniejszych wydarzeń, które poruszały świat. Po jednej i po drugiej stronie kamery czy mikrofonu – wspomina. Uważa, że informacja potrzebuje czasu i przestrzeni i wierzy, że wszyscy chcemy więcej wiedzieć i rozumieć. Zwłaszcza teraz, a eter jest do tego najlepszym narzędziem. Małgorzata Żochowska będzie jedną z prowadzących pasma programowe w Polskim Radiu 24.

Współpracę z Polskim Radiem 24 w poniedziałek, 4 marca rozpoczyna Paweł Pawłowski, który będzie jednym z prowadzących „Rozmowę w Polskim Radiu 24” o godz. 16.35 i 17.35 oraz „Debatę dnia” o godz. 18.00. Jest dziennikarzem i publicystą Wirtualnej Polski i prezenterem programu informacyjnego WP News w Telewizji WP. Do zeszłego roku pracował w RMF FM (na początku jako reporter, następnie prezenter Faktów Sportowych). Był wysłannikiem stacji na najważniejsze międzynarodowe imprezy sportowe, m.in. mundial w Rosji (2018) oraz w Katarze (2022). Laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski za cykl materiałów interwencyjnych dotyczących nieprawidłowości w krakowskiej hucie. Nominowany do nagrody MediaTory w kategorii DetonaTOR za materiał „Kulisy przetargu na autobusy dla wojska. Kompromitujący błąd szefostwa Autosanu”. Wcześniej związany był z Grupą radiową TIME.

Cieszę się, że mogę rozpocząć współpracę z Polskim Radiem 24, jednocześnie pozostając dziennikarzem Wirtualnej Polski. Myślę, że radiowa antena będzie znakomitym dopełnieniem mojej aktualnej działalności dziennikarskiej i przyniesie efekty dla widzów i słuchaczy oraz obu redakcji – mówi Paweł Pawłowski.

Małgorzata Telmińska będzie jedną z prowadzących nową audycję „Samo zdrowie” po godz. 19.30 na antenie Polskiego Radia 24. To program, w którym będzie mowa o tym, co ważne, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Gośćmi będą lekarze, psychologowie i terapeuci. – Porozmawiamy o najnowocześniejszych metodach leczenia, profilaktyce, wyzwaniach, przyszłości medycyny i ochronie zdrowia. Bez tematów tabu, czasem z uśmiechem i lekko, ale zawsze zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną – zapowiada Małgorzata Telmińska. Emisja audycji od poniedziałku do piątku o godz. 19.30. Audycję od poniedziałku do czwartku poprowadzi Małgorzata Telmińska – nowa dziennikarka Polskiego Radia 24, wcześniej związana z TVN 24, a w piątki Artur Wolski – dziennikarz radiowej Jedynki. Gościem pierwszego wydania, 4 marca, będzie profesor Marzena Dębska – ginekolog położnik, perinatolog. Znakomita specjalistka prowadząca ciąże wysokiego ryzyka, zajmująca się diagnostyką i leczeniem wad wrodzonych płodu. Od wielu lat wykonująca operacje wewnątrzmaciczne, nagradzana za osiągnięcia w terapii prenatalnej wad serca płodów.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *