Premiera muzycznego spektaklu „Fryderyk i Fryderyka” w Polskim Radiu Chopin

1 marca o godz. 20.15 w mediach społecznościowych Polskiego Radia Chopin premiera w polskiej wersji językowej muzycznego spektaklu „Fryderyk i Fryderyka” opartego na listach Friederike Müller, jednej z uczennic Chopina. Wśród wykonawców zwycięzca 1. Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych – Tomasz Ritter.

1 marca Polskie Radio Chopin zaprasza na premierę spektaklu muzycznego „Fryderyk i Fryderyka”, który zostanie udostępniony w mediach społecznościowych stacji o godz. 20.15 w polskiej wersji językowej.

Był on prezentowany podczas jednej z poprzednich edycji Festiwalu Chopinowskiego w Hamburgu. Inicjatorem i dyrektorem artystycznym jest wybitny pianista prof. Hubert Rutkowski.

Spektakl powstał w oparciu o opublikowane w 2023 roku listy Frederiki Müller – jednej z ulubionych i najbardziej utalentowanych uczennic Chopina, w której wspomina lekcje z kompozytorem. Akcja sceniczna przeplata się z wykonaniami muzyki Chopina. Wśród wykonawców znaleźli się: Tomasz Ritter, Joanna Sielicka oraz inni młodzi artyści.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *