Rekordy zainteresowania bije nadawany w TVP2/HD od prawie 15 lat “Magazyn Ekspresu Reporterów” We wtorek 7 stycznia br. oglądało go aż 3 mln 544 tys. osób, czyli więcej niż co czwarty oglądający wtedy telewizję. Był to najlepszy wynik tego programu od prawie dwóch lat, i dał Dwójce pozycję lidera.

Średnio w zeszłym roku “Magazyn Ekspresu Reporterów” oglądało każdorazowo 2 mln 711 tys. osób (przy udziałach 21,46%), ceniących go za rzetelność, uczciwość, pomaganie w trudnych sytuacjach, piętnowanie urzędniczej niekompetencji, ale także – a może przede wszystkim – za pokazywanie postaw i zachowań godnych naśladowania.

Pierwsze wydania “Magazynu” pojawiło się w Dwójce już w latach 80. jako czysto reportażowy “Ekspres Reporterów”, który w 1999 roku zmienił formułę na studyjno-reporterską. Wtedy też dołączył do programu Michał Olszański, dziennikarz radiowej Trojki, wyłoniony w castingu na prowadzącego. Od 2003 roku “Magazyn” emitowany jest na żywo. Redakcja współpracuje z najlepszymi reporterami z oddziałów terenowych TVP i dziennikarzami niezależnymi. “MER” był wielokrotnie nagradzany. W latach 2011-2013 trzykrotny laureat nagrody Telekamera “Tele Tygodnia” w kategorii program interwencyjny, a w latach 2004-2005 laureat nagrody w konkursie “Oczy otwarte” za wrażliwość, wysoki poziom realizowanych reportaży i podejmowanie tematyki osób niepełnosprawnych. W 2005 roku “MER” otrzymał także nagrodę Rady Programowej TVP za najpełniejsze realizowanie misji nadawcy publicznego. Być blisko zwykłego człowieka i jego spraw to naczelna zasada programu. Reporterzy “MER” nie boją się spraw kontrowersyjnych i trudnych, potrafią też uruchomić w widzach niezwykle pokłady dobra i chęci pomagania innym. Za program odpowiada Barbara Paciorkowska (scenariusz i redakcja). Wydawcą jest Dorota Roman, a producentem Tomasz Polaski.

7 stycznia tradycyjnie chętnie oglądane były także seriale TVP2/HD. “M jak miłość” zgromadziła aż 7 mln 306 tys. widzów przy udziałach 44,8%. Był to siódmy najlepszy wynik od początku 2013 roku. Natomiast “Barwy szczęścia” przyciągnęły 4 mln 414 tys. wielbicieli polskich seriali (udziały 26,8%). Na uwagę zasługuje również duże zainteresowanie filmem dokumentalnym “Schudnij Ameryko”, emitowanym od godziny 22:53 w cyklu “Świat bez fikcji”. Obejrzało go 1 mln 235 tys. widzów przy udziałach 14,4%, co także należy uznać za sukces TVP2/HD.

Tego dnia Dwójka była stacją pierwszego wyboru. Średnie dzienne udziały wyniosły 14%.

Źródło: Telewizja Polska