Magdalena Schejbal z cyklem w „Pytaniu na śniadanie”

„Pytanie na śniadanie” wyemituje kolejny odcinek cyklu „Pokochaj mnie”. Do zespołu dołączy znakomita i lubiana aktorka, Magdalena Schejbal. Cykl jest emitowany dwa razy w miesiącu, w piątki. Najbliższy odcinek, w którym zadebiutuje Magdalena Schejbal, „Pytanie na śniadanie” wyemituje 17 maja.

Sprawdź godziny emisji audycji „Pytanie na śniadanie” w PROGRAMIE TV

W cyklu „Pokochaj mnie” pragniemy odczarować temat adopcji zwierząt, wokół którego narosło wiele mitów. Pokazać, jak w rzeczywistości wygląda procedura adopcyjna, której nie należy się obawiać, choć oczywiście należy do niej podejść z całą odpowiedzialnością, sercem i wrażliwością. Szeroko pojęte problemy społeczne, w tym także te związane z dobrostanem zwierząt, były i są mi bliskie. Od lat angażuję się w inicjatywy, które sprawiają, że świat staje się choć odrobinę lepszy, że podejmujemy mądre i dojrzałe decyzje, które potrafią odmienić czyjś los i pozytywnie wpłynąć na rzeczywistość, w której wszyscy żyjemy. Rola mecenaski adopcji zwierząt – nie tylko domowych, także tych żyjących w gospodarstwach rolnych, czasem ratowanych przed transportem do rzeźni, czasem starych, osieroconych lub po traumach – wpisuje się w moją wrażliwość, postrzeganie świata i moje rozumienie postawy obywatelskiej – mówi Magdalena Schejbal.

Cykl zatytułowany „Pokochaj mnie” porusza temat adopcji zwierząt ze schroniska w Korabiewicach, zarządzanego przez fundację „Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!”. Pod opieką schroniska znajdują się nie tylko zwierzęta domowe, lecz również zwierzęta gospodarcze. Kamera „Pytania na Śniadanie” wraz z Magdą Schejbal odwiedzi podopiecznych schroniska na miejscu, w Korabiewicach, aby zniwelować im stres związany z podróżowaniem, nowymi zapachami czy wizytą w telewizyjnym studio.

W każdej odsłonie cyklu widzowie poznają losy i charaktery zwierząt, które szukają nowego domu i troskliwych opiekunów. O losach zwierzaków, ich – często traumatycznych – przeżyciach oraz wyjątkowych osobowościach w poruszających rozmowach Magdaleny Schejbal opowiedzą ich aktualni, tymczasowi opiekunowie.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

Najbliższy odcinek cyklu „Pokochaj mnie” z Magdaleną Schejbal „Pytanie na śniadanie” wyemituje już jutro, w piątek 17 maja.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *